Ako môžete vytvoriť snímku obrazovky v režime inkognito? Túto funkciu v prehliadači Chrome neprehliadnite!

Aj v prehliadači Chrome viete vytvoriť snímky obrazovky pri aktívnom režime inkognito. Pozrite sa, ako môžete túto funkciu aktivovať aj vy.

Chrome inkognito_titulka
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Google sa dlhodobo snaží vylepšiť svoje produkty tak, aby spĺňali všetky normy pre bezpečnosť používateľov. Zvýšenie bezpečnosti sa tak týka aj rôznych limitácií pre funkcie, ktoré boli v minulosti bežne dostupné. Podobným príkladom je aj vytváranie snímky obrazovky v prehliadači Chrome. Už dlhšiu dobu totiž vytváranie snímok obrazovky pri aktívnom režime inkognito nie je povolené, čo dokáže mnohých používateľov obmedzovať. Len málokto však vie, že populárny prehliadač povoľuje vytvárať snímky obrazovky aj pri režime inkognito. Treba si to však aktivovať a my vám teraz prezradíme, ako to môžete nastaviť aj vy.

Snímky obrazovky môžete v prehliadači Chrome vytvárať aj pre karty inkognito

Kto by nepoznal režim inkognito. Má mnoho skvelých využití ako napríklad vtedy, keď sa chcete jednorazovo prihlásiť do mailovej schránky, no nechcete si ho ukladať v prehliadači. Rovnako ho častokrát využívame pre objednávanie darčekov našim známym, no okrem toho má viacero využití. Niekedy sa vie stať, že potrebujeme z tohto režimu vytvoriť aj snímky obrazovky, čo prehliadač Chrome v smartfónoch neumožňuje. Obmedzenie sa však netýka všetkých, nakoľko ho vieme obísť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dokážeme to spraviť už v priebehu niekoľkých sekúnd, nakoľko ide o experimentálnu funkciu prehliadača. Využijeme k tomu klasicky odkaz chrome://flags. Túto skratku by ste si už mali pamätať z viacerých funkcií ako napríklad z vynútenia zväčšenia textu či vynútenia tmavého režimu pre stránky, ktoré tmavý režim natívne nepodporujú. Ako však môžeme aktivovať vytváranie snímok obrazovky v prehliadači Chrome pri aktívnom súkromnom prehliadaní?

Takto jednoducho túto funkciu aktivujete aj vy

Ako sme už uviedli, funkciu budete vedieť aktivovať už v priebehu niekoľkých sekúnd. Nezaberie vám to veľa času, pričom jediné čo bude potrebné, bude vyhľadať na danom odkaze s experimentálnymi funkciami spojenie incognito screenshot. Nižšie sa môžete pozrieť na konkrétny postup k tomu, aby ste mohli vytvárať snímky obrazovky v prehliadači Chrome pri režime inkognito aj vy.

Po aktivácii tohto nastavenia by ste mali vypnúť a zapnúť aplikáciu Chrome, aby sa funkcia aktivovala správne. Pri najbližšom spustení prehladača tak budete môcť pokojne prísť do režimu inkognito a skúsiť vytvoriť snímky obrazovky. Musíme však spomenúť, že v odkaze chrome://flags by ste mali byť opatrní a neaktivovať žiadne funkcie či nevykonávať zmeny toho, čo nepoznáte. Mohli by ste si tak pozmeniť funkcie prehliadača, ktorý by nemusel byť úplne stabilný. Aktivácia snímok obrazovky pre inkognito režim je však úplne bezpečná.

Poznali ste túto funkciu pre inkognito prehliadanie v prehliadači Chrome aj vy? Alebo ide pre vás o úplnú novinku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre