Režim inkognito dostáva v prehliadači Chrome novú funkciu, ktorá zvýši vašu bezpečnosť! Už ju máte?!

Zaheslujte si režim inkognito vo vašom prehliadači Chrome a zvýšte tak bezpečnosť svojho prehliadania. Funkciu môžete evidovať už aj vy.

Chrome inkognito_titulka
Zdroj: Vosveteit.sk

Len márne by sme hľadali niekoho, kto ešte nepočul o režime inkognito. Práve táto funkcia v prehliadačoch sa teší vysokej popularite hneď z viacerých dôvodov, pričom jej prvotná úloha je jasná, neukladať prehliadanie do našej histórie prehliadača. Okrem toho má však aj mnoho ďalších výhod, napríklad pre využívanie rôznych účtov, ktoré si nechcete v prehliadači ukladať alebo pre využívanie viacerých účtov súčasne. Nemusíte k tomu tak využívať ďalší prehliadač, keďže režim inkognito funguje od klasického prehliadača ako keby oddelene. A práve táto funkcia prehliadača teraz eviduje novinku, ktorá zvýši jej bezpečnosť.

Režim inkognito bude ešte bezpečnejší

Karty inkognito bývajú nepraktické najmä z dôvodu, že ich pre zachovanie bezpečnosti po použití musíme zatvoriť. Kedykoľvek by sa totiž niekto dostal do nášho prehliadača Chrome, mohol by s týmito kartami ďalej pracovať. Len si predstavte situáciu, kedy pre niekoho vyhľadávate darček a pre istotu ho objednávate cez režim inkognito. Keby však tá osoba používala váš smartfón a vy by ste tie kartu nezatvorili, jednoducho by zistil, čo ste objednávali. Váš darček už by tak nebol žiadnym prekvapením.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktuálne však prehliadač Google Chrome získal dlhoočakávanú funkciu, ktorá sa spája so zabezpečením kariet inkognito. V súčasnosti ide len o funkciu, ktorá sa bude vyskytovať v aplikácii pre Android smartfóny. Neskôr by sa však toto zabezpečenie mohlo vyskytnúť aj v ďalších platformách. Režim inkognito si môžete skryť pod heslo, kedy k dispozícii bude využitie klasického hesla, odtlačku prsta či odomknutie pomocou biometrie tváre. Voľba zabezpečenia bude len na vás a už sa tak nestane, že by sa niekto k vášmu súkromnému prehliadaniu dostal.

„Môžete si zapnúť funkciu ktorá bude požadovať overenie biometrickými údajmi, keď obnovíte reláciu Inkognito, ktorá bola prerušená. Táto možnosť je k dispozícii pre všetkých používateľov Chrome na iOS a momentálne sa rozširuje pre používateľov Android.“, vysvetľuje Google vo svojom blogu.

V súčasnosti len pre niektorých používateľov

Aj keď spoločnosť Google prináša aktualizáciu prehliadača pre používateľov vo väčšej miere, môže sa stať, že funkciu ešte neevidujete. Režim inkognito si zatiaľ nevieme zaheslovať ani u nás v redakcii no očakávame, že v blízkej dobe sa funkcia dostane aj ku nám. Napriek tomu už môžete novú funkciu evidovať, a preto si povieme, kde môžete na novinku naraziť.

  • V prehliadači Chrome kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu
  • Prejdite do nastavení prehliadača
  • Zvoľte sekciu Ochrana súkromia a zabezpečenie
  • Aktivujte si funkciu pre zaheslovanie režimu inkognito

V súčasnosti už funkciu pre zaheslovanie režimu inkognito eviduje viacero používateľov. Je teda pravdepodobné, že ju uvidíte aj vo svojom zariadení. Ak však nie, tak v blízkej dobe sa to pravdepodobne zmení.

Našli ste túto funkciu aj vo svojom smartfóne? Alebo zatiaľ pre jej aktiváciu zatiaľ čakáte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre