APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Prehliadač Chrome prináša výrazné vylepšenie: Nová funkcia zvýši vaše pohodlie, no aj bezpečnosť!

Google Chrome má umožniť svojim používateľom vytvárať snímky obrazovky aj v rámci režimu inkognito. Nová funkcia však ponúkne aj súkromie.

Prehliadač Chrome v posledných mesiacoch viac zapracoval na nových funkciách, ktoré sa týkajú aj zabezpečenia používateľov. Neoddeliteľnou súčasťou tohto prehliadača od Googlu je aj režim inkognito, ktorý umožňuje používateľom súkromne prehliadať internet bez toho, aby sa im ich história nejakým spôsobom viditeľne ukladala. Tento režim má však bezpochyby jednu veľkú nevýhodu, ktorou je nemožnosť vytvárať snímky obrazovky pri kartách, ktoré otvoríme práve v režime inkognito. Aj toto obmedzenie sa však dá dnes obísť, no riešenie nie je ideálne. Ako nás ale informuje známy leaker a novinár Mishaal Rahman na svojom Twitteri, Google prináša riešenie pre všetkých používateľov prehliadača od Googlu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chrome umožní vytvárať snímky obrazovky aj v režime inkognito bezpečnejšie

Ak patríte medzi používateľov režimu inkognito, ktorý nám umožňuje súkromnejšie prehliadanie internetu bez ukladania našej histórie, tak ste si možno všimli jeho obmedzenia. Vo chvíli, kedy ste sa pokúsili vytvoriť snímku obrazovky vášho prehliadača, tak ste narazili na obmedzenie. Chrome pre smartfóny totiž neumožňuje vytvárať snímky obrazovky pri aktívnom režime inkognito, aby zabránil úniku informácií z vášho súkromného prehliadania. Táto limitácia sa však dá jednoducho obísť, na čo sme poukázali aj v našom dávnejšom návode.

Google Chrome Inkognito rezim
Zdroj: pngegg.com, Vosveteit.sk (koláž)

Problémom tejto funkcie, ktorú si vieme jednoducho aktivovať v Android smartfónoch je, že po jej aktivácii sa nám obrazovka režimu inkognito objaví aj v posledných otvorených aplikáciách. Natívne s vypnutou funkciou pre vytváranie snímok obrazovky sa tento náhľad však rozmaže, aby neprišlo k úniku vášho súkromia pri prehliadaní kariet v tomto režime, ktorý môžete využiť napríklad pre vyhľadávanie darčekov pre vašich známych. Ak by ste si teda túto funkciu aktivovali a prechádzali poslednými otvorenými aplikáciami, vaša nedávna karta by sa mohla zobraziť. To má ale Chrome po novom vyriešiť.

Snímky obrazovky inkognito sa vylepšia

Prehliadač Chrome prináša pre používateľov ďalšiu experimentálnu funkciu, ktorou sú práve vylepšené snímky obrazovky v inkognito režime. Táto funkcia má za úlohu ponechať rozmazaný náhľad aplikácie, no zároveň povoliť vytváranie snímok obrazovky. Používatelia tak nebudú musieť mať obavy o svoje súkromie ani vo chvíli, keď si aktivujú túto funkciu.

Aktuálne funkciu v našom Android smartfóne nevieme nájsť, no v blízkej dobe by sa pod odkazom chrome://flags mala objaviť. Jej oficiálny názov má byť Improved Incognito Screenshots. K funkcii majú mať prístup zároveň len používatelia, ktorí využívajú Android smartfón s operačným systémom Android 13 a do budúcna aj vyšším. K novinke sa tak pravdepodobne budete vedieť dostať aj vy, nakoľko Android 13 sa medzi používateľmi šíri raketovým tempom.

Využívate Chrome aj pre prehliadanie inkognito? A privítate túto funkciu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close