SpravodajstvoVeda a výskumVesmír

Pred mexický kongres doniesol novinár múmiu mimozemšťana: Existuje šanca, že je pravá?

Známy a kontroverzný novinár tvrdí, že tretina DNA tejto múmie nám nie je známa. Ide o bytosť, ktorá nepochádza zo Zeme. Je to ale pravda?

Ak sledujete momentálne prebiehajúce vyšetrovanie ohľadom UFO, určite si prídete na svoje. Okrem toho nedávny objav Webbovho teleskopu fascinuje každého, kto verí že vo vesmíre nie sme sami.  

Späť k téme UFO. Pred pár rokmi sa lietajúce taniere na oblohe považovali skôr za bláznovstvo a konšpiráciu ako za niečo, čo by mohlo byť skutočné. Prípad však nabral na obrátkach zverejnením niekoľkých záberov, ktoré zachytávajú stret amerických pilotov so zvláštnymi objektmi. Tie sa vyznačovali neprirodzenými letovými vlastnosťami a nikto nevedel, čo sú vlastne zač.  

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto zábery sa už dávnejšie objavili na YouTube a vtedy ich väčšina považovala za ďalšiu senzáciu a záhadu. Všetko sa ale zamotalo v moment, keď Pentagon potvrdil ich autenticitu. Rozbehlo sa masívne vyšetrovanie a dokonca vznikol aj nový úrad, ktorý sa špecificky zaobera lietajúcimi taniermi a inými nevysvetlenými objektmi, podobne ako v kultovom seriály Akty-X.  

Odvtedy sa objavovalo jedno bizarnejšie tvrdenie za druhým. Prvý lietajúci tanier nemal spadnúť v Roswelli v 40. rokoch ako to najznámejšie teórie tvrdia, ale v Taliansku počas druhej svetovej vojny. Ďalším závažným tvrdením bolo svedectvo Davida Gruscha, ktorý jedného času pracoval v Pentagone a mal prístup k utajeným informáciám. Grusch sa pred Kongresom vyjadril, že americká vláda tají informácie o inteligentnom živote, ktorý nie je ľudský.  

Bizarné prípady pokračujú  

V prípade UFO je naozaj mimoriadne náročné rozlíšiť čomu veriť a čomu nie. Ako informuje portál IFL Science, nedávno pred mexický kongres doniesol žurnalista menom Jaime Maussan múmie niekoľkých mimozemštanov. Maussan sa vyjadril, že tretina ich DNA nám je neznáma a tieto vzorky nie sú súčasťou našej evolučnej histórie.

Sú to vážne tvrdenia, no stačí sa na múmie pozrieť a niečo tu nesedí. Druhým podozrivým faktom je, že to nie je prvýkrát, čo Maussan prezentoval múmie mimozemšťanov. V roku 2015 prišiel s rovnakým scenárom, no v tomto prípade sa zistilo, že ide o mumifikované detské ostatky, ktoré prešli umelou deformáciou lebky.  

“Veľa ľudí sa ma na tento príbeh pýtalo. Hneď môžem povedať, že múmia vyzerá až príliš humanoidne. Existuje len malá šanca, že inteligentný život na inej planéte by sa vyvinul rovnako ako my. Pošlite mi však vzorku, alebo ju zaneste do najbližšej univerzity. Do desiatich minút máte odpoveď,” vyjadril sa profesor Brian Cox cez platformu X.  

Maussan druhýkrát prišiel s mimozemšťanmi v roku 2018, ani tí však neboli skutoční. V tomto prípade je skeptizmus na mieste, hoci existuje veľmi malá šanca, že do tretice sa mu podarilo nájsť skutočných mimozemšťanov. Experti sa však domnievajú, že tieto múmie patria nejakému druhu psa, ktorému odstránili ňufák a všetky zuby. Následne cez telo potiahli umelú kožu.  

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close