Filmy a seriálySpravodajstvo

Pozrite sa na výber najlepších a najnovších filmov a seriálov: Ktorý z nich si pozriete vy?

Inšpirujte sa naším výberom filmov a seriálov, ktoré si môžete aktuálne pozrieť ako najnovšie novinky vo svete kinematografie.

Tipov na dobrý film či seriál nikdy nie je dosť. Každý z nás si občas potrebuje oddýchnuť pri pohodovom sitkome alebo sa odragovať pri akčnejšom filme. Nikto možno preferuje dokumenty a aj takéto tituly sme si pre vás v našom výbere pripravili. Veríme, že si spomedzi týchto nových filmových a seriálových hitov vyberiete aj vy, keďže vám prinášame zoznam toho najlepšieho, čo za uplynulé dni a týždne vyšlo na pozeranie online. Ktorý z týchto filmov či seriálov si pozriete vy je už len na vás. Sme si však istí, že niečo z toho upúta aj vás.

Jasnovidka Maggie

Ak hľadáte nejaký seriál, pri ktorom sa môžete odreagovať a nepremýšľať nad zložitým dejom, Jasnovidka Maggie bude určite seriálom pre vás. Maggie je totiž mladé dievča, ktorej dar dokáže predpovedať budúcnosť a osudy jej rodiny, priateľov či ľudí na ulici. Po tom, čo ale stretne neznámeho cudzinca, začne vidieť záblesky aj vlastnej budúcnosti, čo jej značne skomplikuje nielen jej ľúbostný život. Vzhľadom k trinástim epizódam ide o jeden z kratších seriálov, ktoré nás môžu zaujať svojím ľahkým dejom aj dĺžkou epizód.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Oussekine

Životopisná dráma Oussekine patrí medzi seriály, ktoré nás udržia v napätí. Štvordielná miniséria sa venuje prípadu 22-ročného Malika Oussekina, ktorého v osemdesiatych rokoch minulého storočia policajti ubili na smrť. Jeho rodina sa rýchlo uvedomí, že o spravodlivosť musia bojovať a druhý zo seriálov nášho výberu nám prinesie príbeh plný napätia, utrpenia, nádeji aj sklamaní rodiny mladého muža.

Bez stôp: Pravdivý príbeh mladých skautov

Ak patríte medzi milovníkov dokumentov aj filmov a seriálov na tému skutočných zločinov, dokument Bez stôp si vás určite priláka. Dokument sa totiž venuje príbehu a výpovediam mladých mužov, ktorí sa stali obeťami sexuálneho zneužívania organizáciou Boy Scouts of America. Tá ich mala chrániť a opatrovať, namiesto toho až sto rokov kryla praktiky pedofilov v ich radoch. Od februára 2020 sa prihlásilo približne 82 000 mužov, ktorí boli zneužívaní týmito praktikami.

Pistol

Kto by nepoznal britskú punk rockovú kapelu Sex Pistols, ktorá koncom dvadsiateho storočia spôsobila doslova hudobnú revolúciu. V dokumente Pistol sa dozvieme niečo o zrode kapely zloženej z hlučných detí z robotníckej triedy, ktorej na čele stál gitarista Steve Jones. Jeho postava sa tak stala aj ústrednou postavou jedného z najnovších seriálov. Postava Jonesa nás tak prevedie svojím životom aj najlepším obdobím života na vrchole slávy.

Camo Sharks

Ak vám dokumentárnych filmov a seriálov stále nebolo dosť, odporúčame vám aj dokument Camo Sharks. V dokumente sa dozviete odpovede napríklad aj na otázku či môžu žraloky ľubovoľne meniť farbu pri útoku, čím sa zaoberá tím biológov a špecialistov na žralokov. Týmto prírodovedným dokumentom o žralokoch určite nešliapnete vedľa, ak sa chcete dozvedieť niečo viac zo sveta prírody a živočíchov.

Fresh

Na záver sa pozrieme na napínavý triler, ktorý sleduje príbeh mladej Noa, ktorá už neverí internetovým zoznamkám. V potravinách sa však zoznámi so zvodným Stevom a dá mu svoje číslo. Po prvom rande sú obaja spokojní a dohodnú sa, že spolu pôjdu na romantický víkend mimo domu. Stretnutie iniciuje Steve a Noa to nepokladá za podozrivé po takej krátkej známosti. Na tomto stretnutí sa však všetko skomplikuje a Noa zisťuje o Stevovi zvláštne veci.

Náš výber filmov a seriálov obsahoval rôzne novinky, ktoré spadajú do rôznych žánrov. Pozrieť si ich môžete prostredníctvom streamovacej služby Disney+, ktorá ponúka aj mnoho iného zaujímavého obsahu.

Videli ste už niektorý z týchto titulov? A ktorý si pozriete najbližšie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close