APLIKÁCIE A HRYNávody

Pozrite sa na tieto skryté funkcie Gmailu, ktoré väčšina ľudí nepozná. Ak si osvojíte ich používanie, budete Gmail používať ako profesionál

Pozrite sa na 4 málo známe funkcie schránky Gmail, pomocou ktorých zefektívnite prácu s e-mailovými správami.

Položme si otázku, kto nepoužíva Gmail? Ide vôbec o najrozšírenejšieho e-mailového klienta na trhu. Niektorý z nás ho využívajú každodenne, niektorý len občas, no myslíme si, že neexistuje takmer nikto, kto by o ňom aspoň niečo nepočul. Práve preto vám nižšie prinášame niekoľko tipov, ako si uľahčiť život pri práci s Gmailom.

Pozrite sa na tieto triky, ako používať Gmail efektívnejšie

Používanie Gmailu offline

Viete, že Gmail môžete používať dokonca aj keď nie ste práve online? Naozaj je to tak. Ide o špeciálny Offline režim, no treba si ho aktivovať. V tomto režime viete uložiť emaily za posledných 7, 30 alebo dokonca až 90 dní. Budete schopní mať k ním prístup bez ohľadu, kde sa práve nachádzate a teda aj keď ste mimo domova či práce a mimo pokrytia mobilnej siete alebo Wi-Fi. Tento špeciálny režim si môžete zapnúť cez Nastavenia vášho účtu (Kliknite na ozubené koliesko v Gmaile a potom na možnosť Zobraziť všetky nastavenia) na karte Offline.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
gmail offline
Zdroj: vosveteit.sk

Samozrejme ale, nebudete môcť hneď odpovedať na email, tie budú odoslané až vo chvíli, keď sa pripojíte znovu k internetu. Každopádne tento tip určite stojí za zváženie, aby ste ho využívali.

Funkcia odložiť

Tento tip nie je úplne tak skrytý ako tie ostatné no každopádne nie je dostatočne využívaný. Tento nástroj je perfektný pre ľudí, ktorí radi prokrastinujú alebo sú napríklad príliš vyťažení na to, aby sa venovali každému emailu v momente, keď im príde. Keď odložíte email, nebude sa ukazovať, až kým príde deň alebo čas, na ktorý ste ho odložili. Odložiť e-mail na neskôr môžete pomocou ikony hodín.

rezim odlozit email na neskor
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, odložiť e-mail na neskôr môžete aj v mobilnej aplikácii, no treba si ho aktivovať. Ako na to, sme vám ukázali v tomto článku.

Dôverný režim

Ak sa bojíte o svoje súkromie tento, tip bude úplne ako stvorený práve pre vás. Tento režim viete zapnúť v dolnej časti keď posielate email cez ikonu zámku. Človek, ktorý dostane takýto email, nebude schopný daný email kopírovať, vytlačiť dokonca ani len stiahnuť. Email dokonca viete ochrániť aj pomocou SMS kódu. Dokážete taktiež nastaviť kedy vyprší platnosť takéhoto emailu. Samozrejme, to ale nezabráni adresátovi správy, aby si zaznamenal e-mail iným spôsobom, napríklad vytvorením fotografie pomocou smartfónu či iným zariadením.

Dôverný režim
Zdroj: vosveteit

Zapnite si klávesové skratky

Vedeli ste, že Gmail ponúka možnosť zapnutia si klávesových skratiek, pomocou ktorých môžete zefektívniť vašu prácu v Gmaile. No treba túto funkciu povoliť v nastaveniach vášho účtu na karte Všeobecné.

Skryté funkcie v Gmaili, o ktorých ste možno nevedeli!
Zdroj: Vosveteit.sk

Kompletný prehľad skratiek, aké Gmail ponúka, sme vám priniesli v tomto článku. Pevne veríme, že nájdete medzi nimi také, ktoré budete aktívne využívať.

Poznáte aj vy nejaké skryté nastavenia alebo funkcie Gmailu, ktoré sú málo známe? Dajte nám o nich vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close