Návody

5 skrytých funkcií Gmailu, ktoré mnohí používatelia nepoznajú, no patria medzi užitočné

Pozrite sa na viacero podceňovaných funkcií Gmailu, ktoré používatelia často ignorujú alebo ani nepoznajú, no patria medzi užitočné. Toto je 5 z nich, ktoré stoja za vyskúšanie.

Či už v práci, škole alebo v osobnom živote, kto v dnešnej dobe nepoužíva Gmail? Táto služba, ktorú ponúka Google, patrí k jednej z najpopulárnejších na svete. Toto je skutočnosť a my si potrebujeme položiť jednu dôležitú otázku, využívame Gmail naplno? Poďme sa preto pozrieť na 5 skrytých funkcií služby Gmail, ktoré mnohí buď nepoznajú alebo aktívne nepoužívajú, na patria medzi užitočné. Na funkcie nižšie upozornil web makeuseof.com.

Zastaviť odoslanie správy

Pravdepodobne sa vám už stalo, že ste napísali správu, no pár sekundách, ako ste ju odoslali, ste si povedali, že by ste to povedali inak. Ak ste dostatočne rýchli, viete kliknúť po odoslaní daného emailu na tlačidlo Spať. Následne sa daná správa neodošle. Gmail automaticky ukazuje toto okno 5 sekúnd. To však väčšine ľudí nestačí. Ak tiež potrebujete viac času, prejdite do nastavení. Pod všeobecnými nastaveniami nájdete zrušenie odoslania. Dá sa to zmeniť na 10, 20, 30 alebo na už nastavených 5 sekúnd. Následne už len stlačíte uložiť zmeny. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Gmail zrusenie odoslania spravy
Zdroj: Vosveteit.sk

Bodky v emailovej adrese

Ako uviedol web makeuseof.com, bodka je súčasťou mnohých emailových adries, vedeli ste však, že email ju v skutočnosti vôbec nečíta? Ak je vaša adresa napríklad lea844.1@gmail.com pre gmail je to to isté ako lea8.4.41@gmail.com alebo lea8441@gmail.com. To znamená, že ak sa budete chcieť zaregistrovať napríklad na nejakú skúšobnú verziu, môžete použiť nejakú z týchto verzií a všetky budú fungovať. Prípadne, ak ste už registrovaní v nejakej službe a potrebujete si tam vytvoriť druhý účet, tak rovnako môžete využiť túto fintu. Ak sa náhodou stane že niekto napíše viac bodiek do vašej emailovej adresy email aj tak dostanete.

pridanie bodiek do URL adresy.jpg
Zdroj: Vosveteit.sk

Pripomenutie prílohy

Gmail dokonca dokáže zistiť, že ste zabudli poslať prílohu. Keď si gmail všimne slová ako ´´posielam prílohu´´. Ak si to všimne, pošle menšie upozornenie, či ste si istý, že chcete poslať tento email.

upozornenie na prilohu ze nie je pridana
Zdroj: Vosveteit.sk

Plusko v emailovej adrese

Tak ako pri bodkách, ak by niekto pridal plus do vašej emailovej emailovej adresy, email dostanete. Ak je váš email pavol644@gmail.com a niekto si to pomýli s pavo+l644@gmail.com, email stále dostanete. Benefity ktoré z tohto viete mať sú rôzne. Napríklad na správa emailov. Ak sa registrujete do nejakej služby, tak môžete za vašu e-mailovú adresu pridať napríklad „+Netflix“, aby ste vedeli ľahšie filtrovať e-maily v schránke. Rovnako takto môžete odhaliť, že platforma posunula váš e-mail niekomu cudziemu, ak vám príde na váš e-mail správa s touto predponou od neznámeho adresáta.

alias v gmaile
Zdroj: Vosveteit.sk

Upozornenia

Ak ste typ človeka, čo pracuje zo svojho počítača a nespustíte oči z emailov, tak tento tip bude presne pre vás. Gmail dokáže posielať upozornenia dokonca aj keď je každé okno na vašom zariadení vypnuté stále dokáže poslať upozornenie akonáhle príde nový email. Túto funkciou nájdete to vo všeobecných nastaveniach pod pojmom „Upozornenia na ploche“, kde ju je potrebné aktivovať. Viď snímku nižšie. V rámci tejto funkcie, si okrem iného môžete nastaviť aj to, aby ste dostávali upozornenia len na dôležité správy. Nebudete potom zahltení každou správou. Nezabudnite ale, že na to, aby vám funkcia fungovala, tak musíte v prehliadači povoliť Upozornenia pre doménu Gmail.com.

Upozornenia na e-maily na ploche Gmail funkcia
Zdroj: Vosveteit.sk

Aké funkcie, ktoré sú málo známe, používate vy? Prípadne, chýbajú vám nejaké? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close