Používatelia Xiaomi smartfónov hlásia problémy s inštaláciou aplikácií. Čo robiť, keď vám telefón ukáže toto upozornenie?!

Inštalácia niektorých aplikácií v Xiaomi smartfónoch sa mierne skomplikovala. Používatelia hlásia problémy spojené s kontrolou bezpečnosti.

Xiaomi ban
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

Určite ste sa už stretli s informáciou, že inštalácia aplikácií do smartfónov je najbezpečnejšia prostredníctvom oficiálnych obchodov s aplikáciami. Pre smartfóny so systémom Android je to tak Obchod Play od spoločnosti Google a smartfóny so systémom iOS zasa ponúkajú App Store. Občas sa však stane, že aj do týchto obchodov prídu aplikácie, ktoré v sebe obsahujú malvér a majú nečestné úmysly. Práve pred nimi sa snažia chrániť nielen vývojári Androidu a systému iOS, no aj výrobcovia telefónov. Prinášajú tak vlastné riešenia pre ochranu používateľov a jedno takéto riešenie prinieslo aj čínske Xiaomi. Používatelia však v poslednej dobe hlásia viacero problémov s inštaláciou aj známejších aplikácií práve pre bezpečnostné kontroly. Čo sa teda deje? Na problémy nás upozornila komunita Xiaomiui.

Xiaomi smartfóny majú problémy s inštaláciou aplikácií

Po inštalácii aplikácie ste si pravdepodobne všimli, že prebieha dodatočná kontrola bezpečnosti. Za touto kontrolou stojí služba Play Protect od Googlu, no aj aplikácia od Xiaomi, ktorá aplikácie skenuje. V poslednej dobe sa však stalo, že používatelia hlásili viacero problémov s inštaláciou aplikácií, pri ktorých ich upozorňovalo na problémy s bezpečnosťou. Smartfóny im tak ponúkli aplikáciu odinštalovať alebo upozornenie ignorovať. Ich odinštalovanie sa však uvádzalo ako odporúčaná možnosť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Obchod Play Google
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak vás zaujíma o aké aplikácie ide, tak práve komunita Xiaomiui uvádza aj svoje aplikácie, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad nedávno vydanú aplikáciu MIUI Downloader Pro. Práve táto aplikácia je niečo, čo by používatelia Xiaomi smartfónov mali využívať, ak chcú mať najnovšie informácie o aktualizáciách svojich telefónov. Mimo to sa ale na čiernu listinu dostali aj známejšie aplikácie, ktoré používatelia môžu využívať častejšie. Ide napríklad o aplikáciu Facebook Lite či dokonca platformu Snapchat.

Problém sme zaevidovali aj v našom smartfóne

Na problematiku inštalácie niektorých aplikácií sme sa pozreli aj my, pričom sme vyskúšali nainštalovať viacero aplikácií. Problém nám vyšiel napríklad pri aplikácii MIUI Downloader, ktorá slúži ku kontrole kompatibility Xiaomi smartfónu s novšími verziami systému a ich inštalácii. V našom smartfóne, ktorým je model Xiaomi 12 sa však neobjavil problém s aplikáciou Facebook Lite či Snapchat. V tomto prípade ale musíme uviezť, že pri ich inštalácii z Obchodu Play sme narazili na novšie verzie aplikácií ako používatelia nahlásili. Je teda pravdepodobné, že smartfóny evidujú problémy len s určitými verziami aplikácií.

Xiaomi problém s inštaláciou aplikácie
Zdroj: Vosveteit.sk

Takto pritom vyzerá okno, ktoré sa vám objaví po inštalácii aplikácie. Váš smartfón vás upozorní na to, že aplikáciu už nahlásilo viacero používateľov ako problémovú. Zaujímavosťou ale je, že niektorí používatelia evidovali problémy aj s inštaláciou známejších aplikácií od veľkých vývojárov ako je aj Facebook Lite či už spomínaný Snapchat. Ak sa vám objaví takéto okno pri inštalácii známejších aplikácií, môžete upozornenie pokojne odignorovať. Vždy si však zvážte, o akého vývojára ide a či ide o bezpečnú aplikáciu.

Máte problémy s inštaláciou aplikácií aj vo vašom Xiaomi? A o aké aplikácie ide? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre