Zariadenia

Používate tmavý režim vo vašom smartfóne? Ak nie, z týchto dôvodov by ste to mali napraviť!

Tmavý režim vo vašom smartfóne môže mať množstvo benefitov, ktoré by ste nemali prehliadať. Pozrite sa na ne.

Tmavý režim systému máme k dispozícii vo väčšine aktuálnych telefónov, pričom množstvo používateľov ho aj využíva. Viete však, aké výhody so sebou prináša alebo ho ho využívate len preto, že sa vám páči? A prečo by ste si ho mali aktivovať ak ho ešte nevyužívate? Na všetky tieto otázky vám teraz odpovieme, pretože ide o skutočne užitočnú funkciu, ktorú by ste nemali prehliadať. Prináša so sebou nielen estetické, no aj praktické výhody, o ktorých by ste bezpochyby mali vedieť. A či už patríte medzi jeho používateľov alebo využívate skôr svetlý režim, pozrite sa na bližšie informácie o tmavej téme.

Tmavý režim a jeho výhody

Ak aj vy patríte k používateľom tmavého režimu, možno ste si všimli, že sú vaše oči menej unavené. V skutočnosti tmavý režim pôsobí lepšie na náš zrak vo chvíli, keď sme v tmavšom prostredí a používame smartfón napríklad vo večerných hodinách, najmä pred spánkom, kedy je jeho využívanie skutočne odporúčané. Náš zrak je totiž v takej chvíli zvyknutý na tmavé prostredie a tmavý režim v smartfóne naň pôsobí prirozdrenejšie ako svetlá téma. Okrem toho nás môžu oči menej bolieť a môžeme sa cítiť menej unavene.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Tmavy rezim MIUI 12
Zdroj: Vosveteit.sk

S tmavým režimom sa vieme rovnako lepšie sústrediť na text, obrázky alebo grafy, ktoré si na obrazovke prehliadame. Tmavý režim teda môže zvýšiť našu koncentráciu pri práci na zariadení ako je smartfón či dokonca náš počítač. A práve toto je ďalším benefitom, ktoré so sebou tmavá téma systému môže prinášať a dôvodom, prečo by ste ho mali vyskúšať aj vy.

Vplyv na batériu

Okrem vyššie spomínaných benefitov prichádza s tmavým režimom aj výhoda priamo vplývajúca na náš smartfón. Tmavý režim totiž môže pozitívne ovplyvniť výdrž nášho telefónu na jedno nabitie, teda ak využívate smartfón s AMOLED alebo OLED displejom. Tieto displeje totiž dokážu pracovať s konkrétnymi pixelmi. Ak teda na displeji zobrazíte obsah, ktorý je z veľkej časti čierny, na miestach čiernej plochy sa pixely nerozsvietia. V dôsledku toho sa môže šetriť aj energia nášho smartfónu, ktorý nemusí plytvať kapacitou batérie na tmavých miestach displeja. Tmavý režim má potenciál ušetriť vám 3% až 9% energie, odhalil nedávny výskum. Toto šetrenie batérie však neplatí, ak používate smartfón s IPS LCD. Tento typ displeja totiž nepodsvieťuje pixely individuálne, ale všetky súčasne.

Tmavy rezim Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

V neposlednom rade by sme radi spomenuli, že tmavý režim v smartfóne vyzerá elegantne a náš telefón môže pôsobiť moderne. Využívanie tejto témy dnes vyzerá v mnohých prípadoch krajšie ako využitie svetlej témy a ak vezmeme do úvahy všetky benefity, ktoré so sebou prináša, nevidíme dôvod na to, aby ste ju nevyužili aj vy.

Používate vo svojom smartfóne tmavý režim? Alebo ste skôr fanúšikmi toho svetlého? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close