Podľa Muska sa svet hrnie do recesie. Zdôrazňuje, že vo svojej podstate ide o dobrú vec. Prečo si to myslí?

„Príliš dlho pršali peniaze na bláznov“, poznamenal najbohatší muž sveta.

elon musk
Zdroj: flickr.com (Daniel Oberhaus) (CC BY-NC 2.0)

Elon Musk je aktuálne najbohatším mužom sveta. Stojí na čele spoločností Tesla, či SpaceX a je možné, že čoskoro bude stáť aj na čele sociálnej sieti Twitter. Druhým dychom ale treba uviesť, že akvizícia sociálnej siete je aktuálne pozastavenou a to až do doby, kým Twitter dôveryhodne nepreukáže výpočet, na základe ktorého došli k tomu, že na sociálnej sieti je menej ako 5% falošných účtov.

Musk opäť púta pozornosť: „Hrnieme sa do recesie. Ide vlastne o dobrú vec“

Musk svojimi vyjadreniami mnohokrát dokáže prekvapiť. Len niekoľko dní dozadu publikoval príspevok, v ktorom uviedol, že sociálne siete nás manipulujú. Spomenúť môžeme aj príspevok, v ktorom tvrdí, že do 20 rokov nás čaká kolaps civilizácie. Najnovšie sa do pozornosti širokej verejnosti dostáva ďalší tweet. Tentokrát hovorí, že svet sa hrnie do recesie, pričom dodáva, že ide v skutočnosti o dobrú vec. Na tému upozorňuje portál Futurism.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Príliš dlho pršali peniaze na bláznov“, poznamenal najbohatší muž sveta. „Musí dôjsť k nejakým bankrotom.“ uviedol v príspevku na Twitteri.

Treba prízvukovať, že jeho poznámky prichádzajú v čase, kedy klesá hodnota akcií Tesly. Netreba zabúdať ani na to, že pár týždňov dozadu Musk odhalil plány, ktorých cieľom je kúpa Twitteru za 44 miliárd dolárov.

Musk prostredníctvom ďalších príspevkov napísal, že nadchádzajúca recesia môže trvať približne 12 až 18 mesiacov pričom zdôraznil, že firmy s negatívnym peňažným tokom, musia z trhu zmiznúť.

„Na základe skúsenosti, recesia môže trvať od 12 do 18 mesiacov. Spoločnosti, ktoré sú vo svojej podstate negatívnym peňažným tokom (tj ničiteľmi hodnoty), musia zomrieť, aby prestali spotrebúvať zdroje.“, doplňuje Musk.

Najbohatší muž sveta nezabudol spomenúť ani COVID-19. Uviedol, že pandémia spôsobila, že ľudia zleniveli.

„Všetky veci, ktoré sa týkajú COVID-u, aby ste zostali doma, oklamali ľudí, aby si mysleli, že v skutočnosti nemusia tvrdo pracovať,“ povedal Musk. „Prichádza ťažké prebudenie!“

Nuž, otázkou je, koho čaká prebudenie. Len pre pripomenutie, Musk medzičasom stratil viac ako 1 miliardu dolárov v akciách Twitteru, odkedy začal svoju snahu o kúpu giganta. Je dosť pravdepodobné, že v najbližších týždňoch, či mesiacoch, stratí aj ďalšie peniaze, ak transakcia neprebehne úspešne. Nuž, ako uviedol Musk, „Príliš dlho pršali peniaze na bláznov“.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre