BezpečnosťSpravodajstvo

Musk hovorí, že sociálne siete manipulujú obsah, ktorý vidíme. Toto nastavenia odporúča hneď teraz zmeniť!

"Boli ste manipulovaný algoritmom spôsobom, ktorý ste si neuvedomovali.", hovorí Musk.

Elon Musk sa v priebehu posledných týždňov dostal niekoľkokrát na titulky mnohých médií. A to najmä v súvislosti s akvizíciou Twitteru, ktorá je aktuálne pozastavenou. Dôvodom je, že sociálna sieť odmietla predložiť výpočet, na základe čoho došla k tomu, že na Twitteri je menej ako 5% falošných účtov. Pre tých, ktorí nevedia, tak počet reálnych používateľov vo veľkej miere vplýva na výpočet hodnoty stránky.

Musk v súvislosti s akvizíciou sociálnej siete zdieľal aj jeho víziu, ako ju zmení. Z Twitteru chce spraviť „arénu slobody prejavu“. To ale nie je všetko. Okrem iného plánuje aj zverejniť zdrojový kód sociálnej siete, aby každý mohol vidieť, na základe čoho sa mu zobrazuje obsah, ktorý vidí. Rovnako hovorí aj o tom, že ak dôjde k zásahu do kódu, ktorý ovplyvňuje usporiadanie príspevkov, tak budú na to používatelia upozornení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Sociálne siete vás manipulujú“, hovorí Musk

V nadväznosti na algoritmus, ktorý nám zobrazuje obsah na sociálnej sieti, Musk zdieľal príspevok, v ktorom hovorí, že sociálne siete nás manipulujú. Preto odporúča, aby sme si zmenili nastavenie, na základe ktorého nám Twitter zobrazuje príspevky na nástenke z algoritmického zobrazenia na chronologické.

Nižšie v statuse píše:

„Je veľmi dôležité, aby ste si opravili nástenku na Twitteri:

Kliknite na tlačidlo domov.

Kliknite na tlačidlo hviezdičky v pravom rohu.

Nastavte si „posledné tweety.“

Boli ste manipulovaný algoritmom spôsobom, ktorý ste si neuvedomovali.

Je jednoduché prepnúť tam a späť, aby ste videli rozdiel.“

Mimochodom, rovnakú funkciu zobrazenia príspevkov ponúka aj sociálna sieť Facebook. K chronologickému zobrazeniu statusov sa dostanete prostredníctvom karty Nedávne. Následne, ako sa prepnete na túto kartu, tak príspevky budú zoradené podľa času, kedy boli publikované.

chornologicke zobrazenie prispevkov facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

Aký spôsob zobrazenia príspevkov preferujete vy? Prostredníctvom odporúčaní algoritmov, či chronologické usporiadania? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close