Nokia a Microsoft sa stávajú partnermi. Prinášajú novú mobilnú službu

Zdroj: vlastný

„Connecting People“, slogan, ktorý pozná asi každý z nás. Jeden z ďalších projektov, ktoré spájajú doslova ľudí majú na svedomí práve spoločnosti NokiaMicrosoft, ktoré vyvinuli novú mobilnú službu.

Nová mobilná služby v podaní Microsoftu a Nokie doslova spája ľudí. Konkrétne, Nokia priniesla  mobilnú službu postavenú na základoch technológie Microsoftu, ktorá ponúka pomoc pri preklade jazyka v reálnom čase zo sýrskeho dialektu Arabčiny do Angličtiny. Cieľom tejto novej služby ako už asi tušíte je pomôcť sýrskym utečencom dorozumieť sa vo Švédsku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Call Together, nová mobilná služba od Nokie a Microsoftu

Projekt nesie názov „Call Together“ a bol koordinovaný štyrmi dvojicami priateľov, konkrétne štyrmi Švédmi a štyrmi Sýrčanov, ktorí ho navrhli tak, aby mohol pri integrácii utečencov domácimi Švédmi.

„Toto je skvelý príklad toho ako môžu kreatívne a inovatívne riešenia otvoriť komunitu pre detí a adolescentov, ktorí prišli do Švédska. Táto služba môže byť užitočným nástrojom pre organizácie ako Kompis Sverge, ktorá robí fantastickú prácu, párujú mládež bez sprievodu (pozn. redakcie: maloletých utečencov, ktorí prišli bez rodičov) so švédskou mládežou.“

Mimochodom, na tomto projekte spolupracuje spoločnosť Nokia aj so švédskym operátorom Tele2, ktorý implementuje projekt v realitu.

Zdroj: MSP

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre