Objavila sa ďalšia nedokonalosť aktualizácie Fall Creators Update. Týka sa Windows Hello

Zdroj: vlastný

Aktualizácia Fall Creators Update pre operačný systém Windows 10 je už v týchto dňoch dostupná na takmer všetkých Windows 10 zariadeniach a spolu s vylepšeniami prináša aj zopár chybičiek. O tom, aké nedokonalosti sa v tejto aktualizácií nachádzajú, sme Vás informovali v staršom článku, no po pár dňoch vyšla na povrch ďalšia závažná chyba. Týka sa autentifikátora Windows Hello. Avšak, chyba bola zaznamenaná iba na niektorých zariadeniach.

Týka sa táto chyba aj môjho zariadenia?

Mnoho používateľov sa na viacerých fórach sťažovalo na chybu autentifikátora Windows Hello. Pri pokuse o konfiguráciu Windows Hello prostredníctvom Nastavení, sa im zobrazila chyba „Windows Hello nieje dostupné na tomto zariadení“. Chyba sa týka zariadení HP Spectre x360 a Surface Pro (2017), no chyba sa časom môže bez pochýb zobraziť aj na iných zariadeniach. Paradoxom je, že Windows Hello doteraz na týchto zariadeniach išlo úplne bezproblémovo. Používatelia, ktorí Windows Hello používali už predtým (konfiguráciu vykonali pred Fall Creators Update) sa zase stretávajú s chybou priamo pri vykonávaní autentifikácie. Kamera jednoducho nezachytáva tvár používateľov, aj keď samotný autentifikátor oznamuje: „Windows sa pozerá“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft ku tejto chybe zatiaľ nevydal žiadne stanovisko a v blízkej budúcnosti tak zrejme ani nespraví. Prečo? Jedná sa o chybu, ktorá zasiahne celkom malé množstvo používateľov a určite nebude odstránená prostredníctvom takzvaného „hotfixu“, teda rýchlym odstránením problému. Používatelia si na odstránenie tohto problému budú musieť zrejme chvíľu počkať, jedine že by Microsoft zrazu zmenil svoje „tradície“ a naozaj by sa usiloval o spokojnosť zákazníkov.

Dá sa tento problém odstrániť?

Na tento problém sa zatiaľ nenašlo žiadne poriadne riešenie. Pokiaľ nedokážete pár týždňov bez Windows Hello vydržať, odporúčame System Restore na predošlú verziu Windows 10 Creators Update.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre