Veda a výskumVesmír

NASA sa obúva do vyšetrovania objektov UFO: Chce hrať väčšiu úlohu. Čo môžeme očakávať?

Vyšetrovanie UFO nie je tak úplne priamočiare. Americká NASA sa však chce zhostiť väčšej úlohy a priniesť nám transparentné a dôveryhodné závery.

Okolo fenoménu UFO a mimozemského života je teraz veľký rozruch. Webb len niekoľko dní dozadu objavil planétu, ktorej atmosféra obsahovala niekoľko silných biologických stôp a krátko na to, novinár doniesol pred mexický kongres múmiu mimozemšťana, teda aspoň to tvrdil.

Nejde ale o jediné prípady, ktoré začali novú vlnu záujmu o živote mimo našej planéty. Všetko to začalo zverejnením niekoľkých videí, na ktorých sa piloti stretli so zvláštnymi objektmi a potvrdením, že tieto zábery sú skutočne autentické. Fenomén UFO razom nabral nový dych a odrazu každý začal veriť, že nám po oblohe skutočne niečo lieta, čo nie je pôvodom zo Zeme. Ak sledujete tento fenomén spolu s nami, určite viete, že začal pomerne realisticky, potvrdením toho, že nám po oblohe skutočne môžu lietať objekty, o ktorých v podstate nič nevieme. Či už ide o mimozemšťanov alebo tajnú technológiu jednej zo svetových veľmocí, to nikto nevedel. Vznikli samostatné úrady, ktoré sa mali fenoménu UFO, po novom UAP dostať na kobylku.  

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Neskôr pred americkým kongresom padli aj tvrdenia, že prvý lietajúci tanier mimozemského pôvodu padol na území Talianska počas druhej svetovej vojny. Medzi najnovšie patrí aj tvrdenie že americká vláda tají dôkazy o “nie ľudskej inteligencii” a už spomínaná múmia mimozemšťana. Ešte v samotných počiatkoch vyšetrovania fenoménu UFO sa do pátrania pridala aj americká NASA. Tá sľúbila, že svoj výskum povedie v duchu agentúry, teda výsledky budú dostupné pre všetkých a nebudú prikrášlené.  

Portál Universe Today nedávno informoval, že na základe nedávnej správy sa NASA rozhodla, že vo výskume UFO preberie väčšiu úlohu.  

“Toto je prvýkrát, kedy NASA vykonala vo veci vyšetrovania UAP konkrétnu akciu,” tvrdí administrátor NASA, Bill Nelson.  

NASA sa obúva do vyšetrovania lietajúcich tanierov

Presnejšie, NASA vymenovala riaditeľa, ktorý bude mať na starosti výskum objektov UFO. Pôvodne NASA meno tohto riaditeľa držala v tajnosti, no neskôr potvrdila, že ním je Mark McInerney, ktorý sa už prípadu UFO/UAP v minulosti venoval. Administrátor Nelson vo vyjadrení trochu podryl teóriu, že lietajúce taniere môže pilotovať mimozemská inteligencia. Sľúbil ale, že si udrží otvorenú myseľ. 

“Myslím, že je dôležité, aby ste to počuli tak ako to je. Nezávislý vedecký tím NASA neobjavil žiadne dôkazy, ktoré by naznačovali mimozemský pôvod. Zároveň nevieme, čo sú objekty UAP zač. Úloha agentúry NASA je odhaliť neznáme. Už som sa niekoľkokrát vyjadril, že NASA koná otvorene a aj naše vyšetrovanie bude úplne transparentné,” tvrdí Nelson.  

Administrátor zároveň potvrdil, že ak by NASA našla akýkoľvek dôkaz, ktorý by naznačoval mimozemský pôvod objektov, zdieľali by ho s verejnosťou. Doteraz gro vyšetrovania zastrešoval Pentagon. Ako sme už spomenuli, jedna z možností predstavuje to, že objekty UAP môžu byť pozemskou technikou nejakej svetovej veľmoci. V tom prípade by to znamenalo ohrozenie národnej bezpečnosti Spojených štátov, pretože veľa objektov odhalili práve na území tejto krajiny.  

Odborníci uvažujú aj o zapojení teleskopov do pátrania. Napríklad observatórium Vera C. Rubin by mohlo pátrať po stopách UAP aj za hranicami Zeme, v našej Slnečnej sústave.  

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close