Pentagon potvrdil ďalšie video, ktoré zachytáva záhadný objekt: UFO zmizlo pod vodnou hladinou

Sú to návštevníci z vesmíru, alebo niečo úplne iné?

UFO
Zdroj: YouTube(Jeremy Corbell)

Video, zachytené americkým námorníctvom, zachytáva neidentifikovaný lietajúci objekt, ktorý poletuje po obrazovke a následne zmizne pod hladinou oceánu, píše portál IFL Science.

Pentagon potvrdil autenticitu záberu, no okrem toho neexistuje veľa informácií o záhadnom objekte. Zverejnené video upútalo pozornosť všetkých nadšencov fenoménu UFO.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Americké námorníctvo odfotilo a nakrútilo okrúhle UFO a pokročilé, transmediálne, vozidlo,“ vyjadril sa filmár Jeremy Corbell, ktorý na svojej stránke zábery zverejnil.

Podľa jeho slov zábery vznikli v roku 2019. Natočiť ho mala posádka lode USS Omaha, ktorá sa v tom čase plavila blízko pobrežia San Diega. Nie sú to však potvrdené informácie. Samotné video je krátke, no vidno na ňom neidentifikovaný objekt, ktorý je schopný fungovať nielen vo vzduchu, ale aj pod vodou. Je to teda transmediálne vozidlo, ktoré je oveľa pokročilejšie, ako ktorékoľvek vozidlo, ktoré ľudstvo vyrobilo.

Záhadný objekt

Objekt je zároveň veľmi malý a radarové pozorovania ukázali, že ide o guľový objekt s priemerom len 2-metre. Objekt bol neuveriteľne rýchly a počas svojho letu dosahoval rýchlosť až 254 km. Neskôr sa objekt ponoril pod hladinu oceánu. Ponorka sa snažila objekt vypátrať, no zistilo sa, že už je dávno preč.

Momentálne nie je známe, aký druh vozidla dokáže letieť dlhú dobu, potom sa ponoriť pod hladinu a pokračovať, akoby sa nič nestalo. V 20. storočí však vedci pracovali na koncepte lietajúcej ponorky, no vzhľadom na problémy so zásobami paliva a vzduchu išlo o koncept, ktorý nebol nikdy zrealizovaný. V roku 2008 americká vláda uzatvorila zmluvu so spoločnosťou Lockheed Martin na vývoj lietajúceho vozidla, ktoré by mohlo cestovať aj pod vodnou hladinou.

Spoločnosť Lockheed Martin však zmluvu zrušila a vyzerá to tak, že plány na vytvorenie ponorného drona boli zrušené.

Pentagon postupne odtajňuje dokumenty o UFO a čoskoro by mohlo dôjsť aj na vyriešenie tejto záhady. Publicista Tyler Rogoway však tvrdí, že záhada je už dávno vyriešená. Podľa jeho slov sú objekty, spájané s fenoménom UFO, pokročilé drony nepriateľských krajín, ktoré sa dostali cez všetky opatrenia Spojených štátov. Či je na jeho slovách aspoň kus pravdy je ale otázne. Rogoway však poukázal na niekoľko momentov v histórii, kedy nielen USA, ale aj iné krajiny investovali peniaze do vývoja bezpilotných lietadiel. Na druhú stranu sú objekty, zachytené na videách naozaj pokročilé. Je otázne, či by dokázala krajina bez povšimnutia vyvinúť tak vyspelé vozidlá, alebo drony.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre