TECHNOLÓGIE

Nabijú sa len v priebehu pár minút: Toto sú smartfóny s najrýchlejším nabíjaním na trhu

Tieto smartfóny patria medzi tie, ktoré sa nabijú najrýchlejšie. Pozrite sa, ako dlho im trvá nabiť plnú kapacitu batérie.

Rýchle nabíjanie nie je výsadou len prémiových telefónov, pričom čoraz častejšie nachádzame aj 67 či 120W nabíjanie aj v strednej triede. Rovnako ako iné súčasti telefónov, aj nabíjanie sa stalo prostriedkom toho, v čom medzi sebou výrobcovia pretekajú a snažia sa ponúknuť modely s čo najrýchlejším nabíjaním. Aj vďaka tomu vieme na trhu nájsť smartfóny s viac ako 120W nabíjaním, nie všetky si ale vieme bežne kúpiť aj na našich predajných pultoch. Ktoré modely však ponúkajú najrýchlejšie nabíjanie a ktorí výrobcovia smartfónov v tejto oblasti dominujú? To nám prezradil portál andro4all.com a my sa na to teraz pozrieme spoločne.

Rýchle nabíjanie je dnes už samozrejmosťou

Každý si pod pojmom rýchle nabíjanie predstaví niečo iné. Niekto považuje za rýchle nabíjanie čokoľvek, čo ponúka viac ako 10W. Inému sa zasa máli aj 33W a radšej by túto hodnotu považoval za minimálnu hranicu pre smartfóny s rýchlym nabíjaním. Niektorí výrobcovia ale pojem rýchle nabíjanie posunuli na inú úroveň a predstavili modely s oveľa výkonnejším nabíjaním ako je dokonca 120W. Ide najmä o čínske spoločnosti, ktoré rady experimentujú s lepšími špecifikáciami.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
nabijanie smartfonu_2
Zdroj: Dejan Dundjerski / shutterstock.com

Začneme výrobcom Realme, ktorý v tejto oblasti nie je žiadnym nováčikom. Na trh totiž začiatkom tohto roka prišiel model Realme GT3, ktorý vo výbave obsahoval až 240W nabíjanie. Vďaka nemu sa model so 4600mAh batériou dokázal nabiť do plna za menej ako 10 minút. Prekvapením rovnako bolo, že Realme ponúkol v balení tohto telefónu aj nabíjací adaptér, ktorý už smartfóny zvyčajne neponúkajú, najmä nie pri takomto výkonnom nabíjaní.

Realme však minulý rok na trhu odprezentovalo aj model Realme GT Neo 3, ktorý prišiel v dvoch verziách. Jedna verzia mala vo výbave 80W nabíjanie, no na trhu sa objavil aj model s podporou pre 150W nabíjanie. Rovnako aj v tomto prípade ide o model, ktorý sa radí medzi smartfóny s nadpriemerne rýchlym nabíjaním.

Smartfóny s rýchlym nabíjaním nájdeme takmer všade

Okrem Realme ale v tomto priemysle zapracovalo aj konkurentné Xiaomi, konkrétne s modelom Redmi Note 12 Discovery Edition. Tento telefón mal vo svojej výbave 4300mAh batériu, ktorej plnú kapacitu vieme nabiť už za 9 minút. Dôvodom je podpora pre 210W nabíjanie, pričom rovnako aj v tomto prípade nájdeme adaptér pre rýchle nabíjanie v balení. Xiaomi ale celkovo pracuje na rýchlom nabíjaní pre svoje smartfóny a zdokonaľovaní technológie. Vo výsledku sa teda už teraz rozpráva o technológii 300W nabíjania, ktoré ale ešte čínsky gigant neponúkol v žiadnom telefóne.

xiaomi 12t pro nabijanie smartfóny
Zdroj: Xiaomi

Tretím veľkým výrobcom smartfónov s rýchlym nabíjaním je spoločnosť vivo. Táto spoločnosť stojí za modelom iQOO 10 Pro s podporou pre 200W nabíjanie. Tento smartfón so svojou 4700mAh batériou tak vďaka tomu vieme nabiť za 10 minút, čo je úctyhodný výkon. Smartfóny sa ale stále zdokonaľujú a rýchle nabíjanie je bežnou súčasťou ich výbavy. Ak si ale dnes vyberáte nový model, tak pravdepodobne rýchlejšie ako 120W nabíjanie potrebovať nebudete. Aj pri tejto hodnote totiž viete plnú kapacitu batérie nabiť za menej ako 30 minút.

Mimochodom, v nedávnej minulosti Xiaomi predstavilo koncept 300W nabíjania, pomocou ktorého je možné zariadenie nabiť len za 5 minút. No treba doplniť, že táto technológia nie je ešte komerčne dostupná na trhu.

Aké rýchle nabíjanie podporuje váš smartfón? A je to pre vás dostatočná hodnota? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close