Rýchle 300W nabíjanie od Xiaomi má prejsť do sériovej výroby: Už čoskoro bude v prvých smartfónoch!

Xiaomi má svoje 300W nabíjanie preniesť do sériovej výroby. Neskôr by tak mohlo prísť do prémiových telefónov spoločnosti.

xiaomi 12t pro nabijanie
Zdroj: Xiaomi

S rýchlosťou nabíjania bojuje viacero výrobcov smartfónov. Snažia sa medzi sebou predbiehať, kto z nich ponúkne najrýchlejšie nabíjanie pre svoje telefóny a zatiaľ čo ešte donedávna kraľovalo Realme s 240W nabíjaním, tak konkurenčné Xiaomi ho s prehľadom predbehlo. Populárny čínsky výrobca sa drží na treťom mieste v predajoch smartfónov na celosvetovom trhu a snaží sa, aby ich zákazníci získali čo najnovšie inovácie. To sa premieta aj v tom, že len nedávno predstavili 300W nabíjanie ako koncept v prvom telefóne. Podľa posledných informácií, ktoré nám sprostredkoval portál gizmochina.com tak vieme, že by takýto druh nabíjania už čoskoro mal prejsť do sériovej výroby.

300W nabíjanie od Xiaomi prejde do sériovej výroby

Dnešné priemerné vlajkové lode zvyčajne vsádzajú na 67W, prípadne 120W nabíjanie. Takýmto spôsobom zaručujú svojim používateľom rýchle nabitie, no zároveň garantujú aj šetrenie batérie a jej pomalšiu degradáciu. Pri rýchlejšom nabití však už používatelia nemajú takú dôveru, nakoľko sa obávajú, že sa im batéria smartfónu rýchlo degraduje. To platí aj pri rýchlom 300W nabíjaní, ktoré Xiaomi pod svojou dcérskou značkou Redmi predstavilo len nedávno.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Digital Chat Station 300W nabíjanie Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk

Toto nabíjanie sa však zatiaľ objavilo len v rámci konceptu, aby sa demonštrovalo, ako rýchlo môže nabitie batérie prebehnúť. Pokusným telefónom bol upravený Redmi Note 12 Discovery, ktorý v základe ponúka 210W nabíjanie. Pri jeho úprave však disponoval 300W nabíjaním a maximálny výkon nabíjania bol pri 290W. Rozdiel teda nebol až taký výrazný, takže sa telefón dokázal nabiť pri využití takmer plného potenciálu. A práve táto technológia by sa v blízkej dobe mohla dostať do sériovej výroby, na čo poukázal aj leaker Digital Chat Station.

Kedy ho uvidíme v prvých smartfónoch?

Rýchle 300W nabíjanie bezpochyby nebude súčasťou lacnejších telefónov, ktoré sa na trhu objavia. Okrem toho by však nemal byť ani v rámci výbavy vrcholného Xiaomi 13 Ultra, ktorý sa v certifikácii objavil s podporou 90W nabíjania. Xiaomi by teda mohlo priniesť nejaký iný model, ktorý by priniesol podporu pre 300W nabíjanie, no nebude to pravdepodobne v blízkej dobe. V hre je však stále predstavenie série Xiaomi 13T, pričom modely označené písmenkom T zvyčajne prinášajú na trh inovácie, ktoré nestihli priniesť základné vlajkové modely.

bateria nabijanie optimalny stav nabitia
Zdroj: Vosveteit.sk

Na predstavenie prvého smartfónu s podporou 300W nabíjania si teda ešte chvíľku počkáme. Ak by ho však Xiaomi skutočne posúvalo do sériovej výroby, tak by sme sa ho mohli dočkať už čoskoro. Veríme, že ďalšie úniky či certifikácie nám prezradia viac a my budeme môcť vyskúšať takýto výkon nabíjania aj na vlastnej koži.

Je podľa vás takéto rýchle nabíjanie budúcnosťou? Alebo vám stačí pomalšie nabíjanie telefónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre