Spravodajstvo

Na Ukrajine lietalo UFO: Vojaci zachytili objekt pomocou jedného z dronov, nedokážu si ho vysvetliť

Príslušníci 406. bataliónu si počas misie všimli záhadný objekt na oblohe, ktorý sa len tak vznášal.

Uprostred vojnovej zóny na Ukrajine sa na oblohe objavil záhadný objekt v tvare kocky, informuje portál Daily Mail. Zachytil ho 406. Batalión a podľa odhadov by mohlo ísť o veľké vozidlo, ktoré sa nachádzalo približne 50 km od nich. Nikto nevie, čo by to mohlo byť.  

V posledných rokoch sa opäť prebudil ošiaľ okolo fenoménu UFO. Všetko sa to začalo zverejnením dvoch záberov z cvičenia amerického letectva, ktoré zachytávajú stret pilotov so zvláštnym objektom. Ten sa vyznačoval doteraz nevídanými letovými vlastnosťami a v okamihu dokázal zmiznúť obom pilotom z dohľadu.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Americká armáda priznala, že tieto videá (pozn. redakcie: Ktoré mimochodom na internete kolovali už dlhšie pred únikom informácií) sú skutočné a že Američanom naozaj niečo po oblohe lieta, hoci nikto nevie čo. Od tohto zverejnenia vyšli najavo aj ďalšie svedectvá príslušníkov amerického letectva aj námorníctva, ktoré tvrdili, že vojaci sa so zvláštnymi objektmi stretávajú pravidelne.  

Ošiaľ okolo lietajúcich tanierov prepukol do takého rozmeru, že sa mu začal venovať americký kongres, ktorý zriadil špecifický úrad na vyšetrovanie fenoménu UAP (pozn. redakcie: Nové označenie pre UFO, ktorého cieľom je odpútať sa od stigmy, ktorú získal fenomén lietajúcich tanierov). Odvtedy sa do vyšetrovania zapojila NASA a na povrch vyšlo aj niekoľko šokujúcich tvrdení. Väčšina z nich pochádza od bývalého pracovníka rozviedky Amerického letectva, Davida Gruscha. Ten tvrdí, že vysokopostavení príslušníci Pentagonu a armády majú vo vlastníctve mimozemský lietajúci tanier a dokonca sú si vedomí aj inteligencie, ktorá nepochádza z tohto sveta. V Pentagone popri tom figuruje záhadná skupina, ktorá sa snaží všetko ututlať a nebojí sa ani zabíjať.  

Čo sa objavilo na Ukrajine?

UFO na Ukrajine sa vojakom podarilo zachytiť pred pár dňami pomocou jedného z 300 dronov s termálnym videním, ktoré používa ukrajinská armáda. Tento záhadný stroj bol teplejší ako okolie, preto sa na zábere javí jasne čierny. Všimnúť si však môžete červenú chybovú hlášku, ktorá znamená, že viac informácií o tomto objekte nevieme.  

Najnovšie pozorovanie sa pridáva k celej rade tvrdení a nejasných záberov, ktoré nám ukazujú prazvláštne objekty na oblohe. To, že sa objavil objekt UFO na Ukrajine môže pridávať váhu svedectvám, podľa ktorých dokážu objekty UFO zneškodniť jadrové hlavice. V tomto momente však hovoríme len o špekuláciách.  

Zábery zachytávajúce objekt UFO sa objavili na platforme X a môžete na nich počuť vojakov, ako sa rozprávajú v ukrajinčine a pokúšajú sa prísť na to, čo vlastne na záberoch z drona vidia. V rozhovore sú vojaci zaskočení objektom a pýtajú sa, prečo sa nehýbe. Jeden navrhne, aby priblížili obraz viac na objekt. Na konci videa jeden z vojakov navrhne, že by mohli do objektu vraziť. Z nahrávky nie je jasné či vtipkoval, hoci treba brať na vedomie, že tento dron váži len necelý kilogram. 

Okrem tohto videa nie sú k dispozícii žiadne dodatočné informácie. Portál Daily Mail sa pokúsil kontaktovať 406. Batalión, no bolo im povedané, že tím, ktorý UFO pozoroval, momentálne dospáva 48-hodinovú misiu. Viac informácií možno budeme mať neskôr.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close