Microsoft prezrádza, kedy predstaví ďalšiu veľkú aktualizáciu Windowsu 10. Má ísť o najväčšiu aktualizáciu svoje dekády!

Microsoft prezrádza, že už 24. júna predstaví ďalšiu veľkú aktualizáciu Windows 10, ktorá by mala byť najväčšou za poslednú dekádu.

Novy Windows 10_predstavvenie datum
Zdroj: Microsoft

Nová veľká aktualizácie operačného systému Windows 10 klope na dvere. Spoločnosť Microsoft najnovšie informuje prostredníctvom svojich stránok, že nový Windows 10 predstaví už čo nevidieť. Konkrétne hovorí, že nová verzia Windows 10 bude predstavená 24. júna, teda ešte v priebehu tohto mesiaca.

V súčasnosti Windows 10 je jedným z hlavných produktov spoločnosti, ktorý podľa štatistík prináša do rozpočtu spoločnosti okolo 14% príjmov. V súčasnosti, rok čo rok, Microsoft vydáva jednu veľkú aktualizáciu pre Windows 10 od roku 2015, kedy spoločnosť zmenila stratégiu a Windows začala ponúkať ako pravidelne aktualizovanú službu. Na tému upozorňuje portál cnbc.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pravdepodobne uvidíme to najlepšie z Windows 10X

Hoci sa pôvodne očakávalo, že Microsoft predstaví aj Windows 10X, tak nakoniec tomu bude inak. Spoločnosť prostredníctvom svojho blogu nedávno oznámila, že táto verzia operačného systému nebude dostupnou. Odôvodnila to tým, že by bola škoda, ak by výhody z nového OS boli dostupné len pre časť používateľov. 

„Po celoročnom výskume a rozhovoroch so zákazníkmi sme si uvedomili, že technológia Windows 10X môže byť užitočná viacerými spôsobmi a slúžiť viac zákazníkom, ako sme si pôvodne predstavovali. Dospeli sme k záveru, že technológia 10X by sa nemala obmedziť iba na podskupinu zákazníkov…“ písala spoločnosť niekoľko dní dozadu.

Má ísť o najväčšiu aktualizáciu poslednej dekády

V súčasnosti nevieme, čo presne prinesie nová verzia Windows 10. Za pozornosť však určite stojí pripomenúť, že počas konferencie Microsoft Build, ktorá sa konala nedávno, generálny riaditeľ  spoločnosti, Satya Nadella, hovoril o jednom z „najväčších“ updatov Windows 10 tejto dekády. Bohužiaľ však presne nespresnil, čo môžeme presne očakávať. Na druhej strane prezradil, že nový Windows 10 ponúkne väčšie ekonomické príležitosti pre vývojárov a tvorcov obsahu.

„Náš prísľub pre vás je tento: Vytvoríme dnes viac príležitostí pre každého vývojára Windows a privítame každého tvorcu, ktorý hľadá najinovatívnejšiu, novú, otvorenú platformu na vytváranie, distribúciu a monetizáciu aplikácií,“ povedal Satya  počas konferencie Microsoft Build.

V každom prípade, predstavenie novej verzie Windows 10 sa pomaly, ale isto blíži. Inými slovami, už čoskoro sa dozvieme, čo Satya myslel tým, že pôjde o jednu z najvýznamnejších aktualizácií.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre