Meta pracuje na službe, ktorá by konkurovala Twitteru: Vieme o nej už prvé informácie!

Spoločnosť Meta má priniesť konkurenčnú službu pre Twitter. Plánuje ju prepojiť s už existujúcimi sieťami, ktoré spravuje.

Sociálna sieť Twitter sa v poslednej dobe stala stredobodom pozornosti viacerých používateľov, no aj kritikov Elona Muska. Po odkúpení tejto siete známym podnikateľom sa totiž objavili viaceré zmeny, ktoré sa už používateľom nepáčia. Vzniklo tak napríklad predplatné Twitter Blue, ktoré vám umožní napríklad upravovať svoje príspevky a zároveň získať modrý odznak k profilu. Rovnako však Musk zaviedol zdieľanie príspevkov dlhších ako 280 znakov zatiaľ v rámci USA, pričom aj u nás budú môcť byť tweety už čoskoro dlhé až 4000 znakov. Zmien tak bolo viacero a pôvodní používatelia tejto siete sa rozhodli, že ju opustia. Konkurenčné siete tak zaregistrovali svoju šancu získať si ich k sebe a ako informuje portál andro4all.com, tak svoju šancu cíti aj spoločnosť Meta.

Meta pracuje na alternatíve pre Twitter

Názvy sietí Mastodon či Bluesky pre vás nemusia byť vôbec cudzie. Ide o najznámejšie alternatívy pre Twitter, ktoré sa po negatívnych reakciách používateľov rozhodli získať si ich na svoju stranu. Obom sieťam však chýba v pozadí známa spoločnosť, ktorá by ich zastrešovala. To by ale nemusel byť prípad novej siete, za ktorou by stála práve spoločnosť Meta. Tá dnes zastrešuje siete ako Facebook, Instagram či WhatsApp a pridať by k sebe mohla aj ďalší komunikačný kanál, o ktorom už dnes máme bližšie informácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Služba, ktorá má patriť pod spoločnosť Meta, sa dnes interne označuje ako P92. Používatelia v rámci tejto služby budú môcť zdieľať krátke správy, pričom sa bude podobať práve na Twitter. Základom by tak nakoniec mali byť skutočne krátke príspevky s obmedzeným počtom znakov. Vývojári tejto služby navyše majú plán, ako k nej nalákajú čo najviac používateľov. Prepájať sa totiž bude s už existujúcimi profilmi z jednej sociálnej siete.

Nová služba má uľahčiť registráciu

Ako sme už spomenuli, spoločnosť Meta zastrešuje viaceré populárne sociálne siete, medzi ktoré spadá aj Instagram. Práve s Instagramom sa má nová komunikačná platforma spájať, pričom registrácia pre používateľov Instagramu bude jednoduchšia. Využiť tak budú môcť už existujúce údaje, ktorými sa prihlasujú do Instagramu. Bude to však jediným prepojením s Instagramom a informácie sa vzájomne medzi platformami nebudú automaticky synchronizovať.

Facebook Instagram WhatsApp Meta
Zdroj: Vosveteit.sk

Práve Instagram už skúšal priniesť podobnú funkciu, ktorú pomenoval ako Instagram Notes. Prostredníctvom tejto služby tak so svojimi známymi môžete zdieľať krátke poznámky, ktoré majú dĺžku maximálne 60 znakov. Nová funkcia sa medzi ľuďmi pomerne rýchlo ujala a aj preto veríme, že sa Meta rozhodla priniesť novú platformu. Tá je aktuálne vo vývoji a očakávame, že sa v blízkej dobe zverejnia aj bližšie informácie ohľadom jej funkcií a predstavenia.

Privítali by ste novú službu podobnú Twitteru? Alebo vás takáto platforma neláka? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre