Messenger sa vráti do mobilnej aplikácie Facebooku. No to nie je jediná zmena, ktorú hlási Meta

Spoločnosť Meta hľadá spôsoby ako prepojiť Facebook s četovacou aplikáciou Messenger. Prvé zmeny prídu už čoskoro

facebook messeneger online aktivita
Zdroj: Facebook, Messenger

Tento rok sa sociálnej sieti Facebook mimoriadne darí, informuje v blogovom príspevku spoločnosť Meta. Už dlhšie sa hovorilo o tom, že Facebook ako platforma postupne umiera, no spoločnosť vysvetľuje, že práve opak je v tomto prípade pravdou. Od začiatku roka zaznamenáva denne prihlásené dve miliardy účtov.

Túto sociálnu sieť mnohí z nás využívajú na udržanie kontaktu s rodinou a blízkymi či interakciou s inými užívateľmi v našich obľúbených skupinách. Budúcnosť však nezastavíme a posledné roky môžeme pozorovať trend, kedy ľudia idú na Facebook skôr za zábavou alebo objavovaním nových vecí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V každej jednej chvíli sa nájdu miliardy ľudí, ktorí robia niečo zaujímavé. Chceme vám tento svet predstaviť a ukázať vám obsah, ktorý vás reálne zaujíma. Zároveň však chceme ponúknuť ľuďom nástroje, vďaka ktorým by dokázali našu platformu využívať spôsobom, aký sami uznajú za vhodný,“ píše spoločnosť Meta.

V tomto duchu sa Meta zameriava na posielanie správ aj cez platformu Messenger. Cieľom je poskytnúť možnosti zdieľania obsahu bez toho, aby ste sa museli presúvať medzi jednotlivými aplikáciami. Facebook preto hľadá spôsoby ako preniesť okno Messengeru priamo do rozhrania aplikácie.

Zmien sa dočkajú ale aj obľúbené skupiny. Facebook pomerne nedávno predstavil funkciu komunitných četov nielen na platforme Facebook, ale aj v aplikácii Messenger. Ak ste oboznámení s Discordom, nové komunitné čety by mali fungovať na podobnom princípe. Užívateľom dávajú možnosť komunikovať v rámci skupiny v jednotlivých kanáloch, ktoré sa môžu zameriavať na konkrétne témy. Nielen že sa komunikácia medzi užívateľmi spriehľadní, no v rámci týchto podskupín môžete rýchlejšie zdieľať akékoľvek formy obsahu. Táto funkcia je postupne sprístupňovaná od začiatku tohto mesiaca.

Rok v znamení zmien

Hoci spočiatku boli isté pochybnosti, zdá sa, že sa táto funkcia uchytila. S testovaním Meta začala už minulý rok, no od decembra sa aktivita v komunitných četoch ako na Facebooku, tak aj v Messengeri, zvýšila o 50%.

Tento rok Meta prinesie aj ďalšie nové funkcie, ktoré nám majú uľahčiť komunikáciu s ostatnými. V tomto smere hľadá spôsoby, ako lepšie a intuitívnejšie prepojiť ich platformu Facebook s komunikačnou aplikáciou Messenger. Hoci Meta neponúkla presnú časovú os, z tlačovej správy vieme, že prvé pokusy o prepojenie Facebooku a Messengeru by mohli prísť už čoskoro. Jedna z prvých nových funkcií vám umožní prístup k vašim správam v Messengeri priamo cez aplikáciu Facebook.

Čo sa týka ďalších noviniek, Meta, rovnako ako aj iné spoločnosti, investuje nemalé sumy do vývoja umelej inteligencie, obzvlášť pre generovanie obsahu. V poslednej dobe sa stal mimoriadne populárnym chatbot ChatGPT a tento rok sme mohli vidieť aj „nový Bing“ alebo chatbota spoločnosti Google.

ChatGPT má za sebou dlhšiu cestu, no nedávne pokusy vo sfére generovania textu priniesli nepochybne zaujímavé výsledky. Umelá inteligencia Googlu sa hneď počas prvého testu pomýlila a chatbot Microsoftu sa mal ľuďom vydierať, či ich psychicky šikanovať. Inými slovami povedané, tieto technológie ešte majú svoje muchy, hoci majú obrovský potenciál pre uplatnenie sa v budúcnosti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre