NávodySpravodajstvo

Máte v schránke Gmail neporiadok? Ukážeme vám jeden trik, pomocou ktorého si ju vytriedite raz-dva!

Denne nám môže prísť množstvo mailov, ktoré nám schránku zneprehliadnia. Takto si ju však môžete rýchlo vytriediť.

Mailovú schránku Gmail používa väčšina z nás. Dobre vieme, že postupom času sa nám môže zaplniť rôznymi reklamnými mailmi či pravidelnými newslettermi alebo marketingovými mailmi.

Niektoré idú do spamu a neotravujú nás, no iné si nájdu cestu do našej schránky. Gmail triedi maily na niekoľko základných kategórií, na hlavné maily, reklamy, siete či automatické maily. Vo väčšine prípadov toto triedenie funguje dobre a v danej kategórii naozaj nájdete to, čo tam má byť, no ak si chcete vašu schránku ešte viac sprehľadniť, ukážeme vám jednoduchý trik.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vytvorenie novej kategórie

Každý z nás vie, že v hornej časti Gmailu nájdeme vyhľadávacie okno, ktoré nám umožní nájsť konkrétnu správu. Vyhľadávanie v mailovej schránke vám môže pomôcť nájsť mail na základe textu v tele správy alebo podľa odosielateľa. Cez vyhľadávacie okno si ale môžete vytvoriť novú kategóriu pre maily, do ktorej pôjdu všetky maily, ktoré spĺňajú vami nastavené kritériá. Ako si však vytvoríme novú kategóriu? Postup je jednoduchý.

Otvorte si mailovú schránku a do vyhľadávania napíšte frázu, podľa ktorej chcete maily vytriediť. Ak sa chcete zbaviť napríklad všetkých reklamných mailov, skúste použiť typické kľúčové slová, ktoré sa v takýchto mailoch objavujú. Môže to byť napríklad slovo predplatné, prihlásenie, novinky a pod.

Ako príklad si v tomto prípade chceme vytriediť všetky marketingové maily od Aliexpressu. Do vyhľadávania napíšeme slovo Aliexpress a klikneme na možnosti rozšíreného vyhľadávania, ktoré sa nachádzajú na pravej strane vyhľadávacieho okna.

Ako si vytriediť maily v Gmaili?
Zdroj: Vosveteit.sk

Všimneme si na spodku možnosť vytvoriť filter. Klikneme na ňu a objaví sa nám okno s rôznymi možnosťami. V tomto prípade nás zaujíma možnosť použiť štítok. Vedľa nej je rozklikávacie okno na ktoré klikneme a vyberieme si možnosť nový štítok.

Ako si vytriediť maily v Gmaili?
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom stačí váš štítok pomenovať a hotovo. Ak si zakliknete aj možnosť použiť filter na zodpovedajúce konverzácie, označia sa vám aj tie správy, ktoré úž máte v schránke.

Prehľadnejšia mailová schránka a jednoduchšie mazanie mailov

Hotovo, v ľavom menu následne uvidíte nový štítok s názvom, aký ste si zvolili. Pod ním sa budú nachádzať všetky maily, v ktorých sa nachádza spomenuté kľúčové slovo, v tomto prípade Aliexpress. Vy si ale môžete vytvoriť iný štítok podľa toho, aké maily chcete vytvoriť. Týmto získate miesto, kde môžete mať všetky užitočné maily pokope a už nikdy nič nestratíte.

Zároveň si tak môžete vytriediť všetky maily, ktoré sú nepotrebné a cez štítok ich všetky vymazať. Ušetríte tým množstvo času, keďže už nebudete musieť ručne triediť všetky maily, ktoré máte v schránke. V prípade potreby si zároveň môžete rovnakým spôsobom vytvárať aj ďalšie štítky pre ostatné maily.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close