Návody

Gmail radí, ako si môžete vyčistiť e-mailovú schránku od starých správ. Získajte dodatočný úložný priestor!

Google radí používateľom, ako si môžu prečistiť e-mailovú schránku od starých a nepotrebných e-mailov.

Určite to poznáte, plynúcim časom sa vám zahltí e-mailová schránka správami, ktoré už nepotrebujete. Je pohodlné prijať správu, prečítať ju a nechať je ležať bokom. Veď niekedy sa k nej možno ešte vrátite. No v priebehu času sa môže vaša schránka naplniť a stať sa nielen chaotickou, ale správy môžu zaberať aj veľa úložného priestoru. No po presiahnutí 15 GB úložného priestoru, si je potrebné zaplatiť mesačný poplatok za jeho rozšírenie. Do tohto úložiska sa okrem iného zarátavajú aj fotografie, súbory na Disku a podobne. Preto nezaškodí z času na čas odstrániť staršie e-mailové správy.

Odstráňte si staré e-maily zo schránky

Google najnovšie na sociálnej sieti Twitter dal do pozornosti tip, ako môžete odstrániť staršie e-mailové správy. My si ho nižšie ukážeme, ako funguje v praxi.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Tip pre profesionálov: Nájdite alebo odstráňte staré e-maily pomocou výrazu „older_than:1y“ vo vyhľadávacom paneli #Gmail

Zábavný fakt: „1“ môžete zmeniť na ľubovoľné číslo, aby ste sa dostali ešte viac dozadu. A môžete zmeniť „y“ na „m“, aby ste sa pozreli na mesiace namiesto rokov“, píše gigant v príspevku nižšie.

Pýtate sa, ako môžete použiť tento trik? Je to veľmi jednoduché. V prvom kroku si otvorte vašu e-mailovú schránku. Následne vo vrchnej časti vložte príkaz „older_than:1y“. My sme jednotku nahradili číslom 7, aby sme omylom neodstránili aj také správy, ktoré by sme mohli niekedy ešte potenciálne potrebovať.

Ako odstranit stare e-mailove spravy v Gmaile_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku, ako sme zadali príkaz vyššie, tak došlo k vyfiltrovaniu správ, ktoré sú staršie ako 7 rokov. Ako kliknete na označenie všetkých správ, tak sa vám označí 100 e-mailov. No pribudne vám aj možnosť označenia všetkých prijatých e-mailov, ktoré spĺňajú toto kritérium. Ako na neho kliknete, tak označíte všetky správy staršie ako 7 rokov. Následne stačí už len kliknúť na možnosť koša. Správy sa následne prenesú do koša, odkiaľ budú neskôr automaticky odstránené po 30 dňoch. Ak by ste potrebovali ale uvoľniť priestor ihneď, tak si otvorte kôš a a vyprázdnite ho.

Ako odstranit stare e-mailove spravy v Gmaile_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Správy môžete filtrovať aj podľa veľkosti

V súvislosti s touto témou nám dovoľte, dať vám do pozornosti ešte ďalší príkaz, pomocou ktorého môžete vyfiltrovať a následne odstrániť e-mailové správy, ktoré zaberajú veľa úložného priestoru. V tomto prípade použijeme príkaz „size:10mb“. Namiesto 10 môžete dať ale ľubovoľné iné číslo. Následne dôjde k vyfiltrovaniu správ, ktoré majú viac ako 10 MB. Rovnakým postupom ako vyššie, môžete tieto e-mailové správy odstrániť.

vyhladanie velkych e-mailovych sprav v Gmaile
Zdroj: Vosveteit.sk

Poznali ste tieto dva príkazy? Pevne veríme, že vám tieto triky pomôžu prečistiť vašu e-mailovú schránku od nepotrebných správ, ktoré vás len zbytočne odkrajujú z vášho bezplatného úložiska.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close