Ako sa nenechať vymknúť z Gmail účtu? Tieto nastavenia si zmeňte, inak vám hrozí, že jedného dňa stratíte váš účet

Zabudnúť heslo do Google účtu môže spôsobiť veľa problémov. Naštastie sa viete na takúto situáciu pripraviť.

Nenechajte sa vymknúť z vášho Google účtu
Zdroj: Unsplash (John Salvino), PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Gmail je najpoužívanejšou mailovou schránkou na svete. Mnohí z nás majú vytvorený mail práve v tejto službe. Či už kvôli práci alebo pre osobné potreby, Gmail má uložené obrovské množstvo našich súkromných správ.

Či už používate prehliadač Google Chrome alebo máte Android smartfón, ak si vytvoríte účet Google a prihlásite sa pomocou neho do zariadenia, Gmail a rôzne funkcie máte neustále k dispozícii bez potreby opakovaného prihlasovania sa. Na jednu stranu to je obrovská výhoda a nebudeme si klamať, je to aj pohodlné. Zároveň sa však zvyšuje riziko, že zabudneme svoje prihlasovacie údaje, keď ich budeme najviac potrebovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jedným riešením je samozrejme niekde si heslá zapísať, no z hľadiska bezpečnosti nejde o úplne najlepší nápad. Ak si heslá píšete na papier, niekto by ho mohol náhodou nájsť a ak ich máte uložené v počítači, môže ku ním získať prístup nejaký hacker. Lenže čo robiť, aby ste sa nevymkli z vášho mailového účtu?

Toto si nastavte, aby ste sa „nevymkli“ z vášho účtu

Google myslel aj na to. Ak si otvoríte váš Google účet, buď pomocou aplikácie kliknutím na vašu profilovú fotografiu, alebo kliknutím na tento odkaz, dostanete sa do nastavení. V nich si môžete všimnúť možnosť zabezpečenie. Klikneme na ňu a dostaneme sa do nového okna s nastaveniami.

V tomto okne si všimnite možnosť „Ako sa prihlasujete do Googlu“. Tu si môžete váš účet prepojiť s mobilným číslom, alebo ďalšou e-mailovou adresou. Na čo je to dobré? Ako sme už spomínali na začiatku, môže sa vám stať, že zabudnete vaše heslo a nebudete sa vedieť do svojho účtu dostať. V tomto prípade Google odosiela overovaciu správu buď na ďalšiu mailovú adresu alebo na zvolené telefónne číslo. Ide o spôsob ako si overiť, že sa do účtu prihlasujete naozaj vy a nepokúša sa o to niekto iný.

Zabezpečte si účet pred zabudnutým heslom
Zdroj: Vosveteit.sk

Stačí, ak kliknete na možnosť pridanie telefónu alebo mailovej adresy a následne vložte vaše aktuálne číslo, alebo alternatívnu mailovú adresu. Potom si môžete zapnúť aj dvojstupňové overenie.

Zabezpečte si účet pred zabudnutým heslom
Zdroj: Vosveteit.sk

Chráňte si svoj účet dvojstupňovým overením

Dvojstupňové overenie je dodatočná forma ochrany pred hackermi. V podstate to znamená, že vašu identitu musíte potvrdiť aj pomocou ďalšieho zariadenia, napríklad smartfónu. Ak by sa hacker pokúšal dostať do vášho účtu, potom vám Google pošle správu s pokusom o prihlásenie a overovacím kódom. Ak sa do účtu prihlasujete vy, stačí len zadať kód do okna, ktoré sa vám zobrazí na obrazovke. Hacker však tento kód nebude mať, preto sa do vášho účtu nedostane ani v prípade, že by odniekiaľ získal vaše prihlasovacie údaje.

Zabezpečte si účet pred zabudnutým heslom
Zdroj: Vosveteit.sk

Dvojstupňové overenie je mimoriadne užitočná funkcia v prípade, ak si chcete strážiť svoje súkromie na internete a citlivé informácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre