NávodySpravodajstvo

Máte slabý Wi-Fi signál v domácnosti? Pozrite sa na 7 trikov, pomocou ktorých ho zlepšíte!

Dostupnosť Wi-Fi signálu v domácnosti sa dá upraviť, hoci v niektorých prípadoch boj s fyzikov nevyhráme. Pozrite sa však čo môžeme robiť.

Internet už dnes používa takmer každý. Máme ho v smartfónoch, počítačoch, televízoroch a dokonca aj v mnohých ďalších smart zariadeniach. Mnohí si bez neho už nevedia predstaviť život. Samozrejme, občas sa môžeme stretnúť aj s problémami, ktoré nám ho vedia pekne znepríjemniť.

Ak používate internet v domácnosti, celkom veľké šance sú, že máte doma zavedenú Wi-Fi sieť. Tí náročnejší stále pripájajú počítač k sieti cez ethernetový kábel, no aj bezdrôtová sieť nám vie poskytnúť viac ako dostatočnú rýchlosť na bežné používanie internetu. Čo však môžeme robiť, ak je signál v našej domácnosti nedostatočný?

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Skontrolujte umiestnenie Wi-Fi routera

Umiestnenie routera je základ. Ak trpíte pomalými rýchlosťami, napríklad pri sťahovaní a máte tú možnosť, skúste zariadenie presunúť čo najbližšie k routeru. Vzdialenosťou signál slabne a tento krok by aspoň dočasne mohol vyriešiť vaše problémy.

Trvalejším riešením je pozrieť sa na to, kde presne router máte. Všeobecné rady znejú, že by sa mal nachádzať čo najbližšie k stredu domu alebo bytu, no ku kvalite signálu prispieva aj množstvo ďalších faktorov. Cez koľko stien musí signál prejsť do miestnosti, kde Wi-Fi používate? Je router na vyvýšenom mieste alebo ho máte niekde schovaný? To všetko sú faktory, ktoré prispievajú k sile signálu Wi-Fi siete.

Wi-Fi router by mal byť na vyvýšenom mieste, aby sa mohol signál čo najlepšie šíriť. Čo sa týka jeho polohy, odporúča sa síce mať router v strede domácnosti, no v tomto prípade musíte situáciu posúdiť individuálne. Zlaté pravidlo je, že čím bližšie je zariadenie k routeru, tým lepší signál dosiahnete. Ak máte všetky zariadenia na jednej strane domu, alebo bytu, presuňte router bližšie ku nim. Obzvlášť ak na druhej strane navštevujete internet len zriedka.

5 GHz alebo 2,4 GHz?

Na prvý pohľad vám tieto čísla možno nič nepovedia, ale každé má svoju výhodu a nevýhodu. 5 GHz frekvencia poskytuje vyššie rýchlosti prenosu, no nemá až taký dosah a horšie sa šíri napríklad cez steny. 2,4 GHz je presný opak. Moderné routery vám umožnia zvoliť si akú frekvenciu preferujete, čo by ste mali zvážiť na základe rozlohy vašej domácnosti a polohe routera.

Pripojte sa na kábel

Už na začiatku článku sme túto možnosť načrtli. Pravdou je, že ani tá najlepšia Wi-Fi vám neposkytne rýchlosť, akú môžete dosiahnuť použitím ethernetového kábla. Samozrejme, na bežné používanie Wi-Fi sieť bohato stačí, no ak napríklad sťahujete veľké súbory (pozn. redakcie: Najčastejšie PC hry alebo aj filmy vo vysokej kvalite), určite chcete dostať z internetu čo najviac. Majitelia notebookov to majú ľahšie, pretože im stačí len presunúť zariadenie bližšie k routeru a prepojiť ho káblom. Ak však máte stolný počítač, môžete nájsť podobné riešenie.

Wi-Fi verzus Ethernetový kábel
Zdroj: Pixabay(Fotocitizen, 3844328)
Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
1 2Nasledujúca strana
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close