NávodyZariadenia

Máte málo priestoru v smartfóne? Pozrite sa, ako môžete ušetriť niekoľko gigabajtov vášho úložiska!

Ak máte málo priestoru vo svojom smartfóne, máme pre vás niekoľko tipov, ako ušetriť množstvo gigabajtov za pár minút.

Jedným z problémov, ktoré môže mať majiteľ Android smartfónu, môže byť nedostatok interného úložiska zariadenia. Interné úložisko je totiž v smartfóne fixné a ak nám je málo, neostáva nám nič iné, než siahnuť po novom zariadení. Našťastie sa štandard pre minimálnu hodnotu veľkosti interného úložiska v smartfóne neustále zvyšuje a častokrát dnes už narazíme na minimum aspoň 128GB. Čo však robiť, ak nám je priestoru málo? Ako ušetriť vo svojom smartfóne až niekoľko gigabajtov na to, aby sme mali voľnejší priestor? Pozrite sa s nami na niekoľko tipov, ako svoj smartfón nezasypať nepotrebnými súbormi a aplikáciami.

Ak máte málo priestoru, presuňte svoje súbory na cloudové úložisko

Jednou z možností, ako odľahčiť priestor svojho smartfónu, je presunúť niektoré súbory na cloudové úložisko. Cloudových služieb je dnes veľké množstvo a prevedenie svojich súborov na online disk je naozaj jednoduché. Navyše so sebou takéto odľahčenie priestoru prináša viacero výhod. Napríklad pri výmene svojho smartfónu nám stačí prihlásiť sa pod svojimi údajmi do nového zariadenia a budeme mať automaticky prístup k svojim súborom. Navyše v prípade poškodenia smartfónu o svoje súbory automaticky neprídeme. Nezabudnime však spomenúť, že aj keď sú niektoré cloudové služby zdarma, ponúkajú len obmedzené množstvo gigabajtov k využitiu. Väčšie cloudové úložiská sú spravidla spoplatnené, no ceny takýchto služieb naozaj nie sú vysoké.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Skúste využiť streamovacie služby

Tak schválne, koľko z vás si svoju hudbu stále ukladá do smartfónu? V dobe, kedy má mobilné dáta skoro každý, sa nám nevyplatí využívať naše interné úložisko na uskladňovanie skladieb. Veľa takýchto dnes už zbytočných súborov MP3 či podobných formátov nám len vedia spôsobiť nedostatok priestoru na internom úložisku. V priemere jedna menšia skladba v nižšej kvalite zaberie 3 až 8MB, no ak by sme chceli siahnuť po lepšej kvalite zvuku, zaberieme oveľa viac. Preto ak chceme ušetriť nejaký ten gigabajt nášho priestoru v smartfóne, mali by sme vyskúšať streamovacie služby ako napríklad Spotify, YouTube Music či Deezer. Možností pre streamovanie hudby je však oveľa viac a výber služby je len na vás.

Pre ušetrenie priestoru v smartfóne sú tu aj SD karty

Nikomu z vás isto nemusíme vysvetľovať, od čoho sú SD karty. Problémom však môže byť, že čoraz viac výrobcov smartfónov predstavuje svoje zariadenia bez možnosti rozšírenia interného priestoru o SD kartu. Ak nám teda nestačí interné úložisko nášho smartfónu, nemôžeme v takom prípade po takejto karte siahnuť. V prípade, že váš smartfón však slotom pre SD kartu disponuje, nezabúdajte presúvať svoje snímky a videá práve na SD kartu. Viete tak ušetriť rovnako niekoľko gigabajtov priestoru vo vašom zariadení, ktoré môžete využiť napríklad pre aplikácie.

Pravidelne selektujte obsah vo vašom smartfóne

Problémom smartfónov častokrát bývajú aplikácie. Tie si vieme na SD kartu presunúť len veľmi obtiažne, cloudové úložiská sa na ne nevzťahujú, a tak nám zaberajú práve priestor na internom úložisku nášho smartfónu. Nezabudnite však selektovať, ktoré aplikácie vo svojom smartfóne potrebujete a ktoré nie. Vieme, že takéto triedenie obsahu v smartfóne vie byť celkom otravné, no občas je nevyhnutné najmä vtedy, kedy sa nám zdá, že máme vo svojom smartfóne málo priestoru.

Koľko gigabajtov úložiska má váš smartfón? A ako pristupujete k prečisťovaniu úložiska vo vašom prípade? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close