APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Funkcia Spotify HiFi, ktorá mala vylepšiť kvalitu zvuku, bola odložená na neskôr

Služba Spotify HiFi, ktorá mala byť dostupnou ku koncu roka 2021 príde neskôr.

Spotify ešte vo februári minulého roka oznámil, že má v pláne vo vybraných regiónoch do konca roka 2021 sprístupniť službu Spotify HiFi. Zdá sa, že na túto novinku môžeme ešte na nejaký ten piatok zabudnúť.

Čo je to Spotify HiFi?

Ako už asi tušíte, tak ide o funkciu, ktorej cieľom je zvýšiť kvalitu prehrávaného zvuku. V súčasnosti kvalita zvuku v službe Spotify dosahuje 320 kbit/s. HiFi je bezdrôtový formát zvuku, ktorý ponúka rovnakú kvalitu prehrávané zvuku, ako napríklad nahrávky z CD nosičov. Len pre porovnanie, CD nosiče ponúkajú zvuk pri kvalite 411 kbit/s. Inými slovami, rozdiel v kvalite zvuku je výrazný. Treba však podotknúť, že rozdiel v kvalite pocítite najmä pri počúvaní hudby cez kvalitnejšie slúchadlá, či reproduktor.

Ako upozorňuje portál 9to5mac.com, tak na nový štandard kvality zvuku si budeme musieť ešte nejaký ten piatok počkať. Portál konkrétne upozorňuje na vyjadrenie podpory služby, ktorá hovorí, že aktuálne nemajú určený exaktný čas, kedy funkciu privedú k životu. Mimochodom, funkcia mala byť dostupnou vo viac ako 80 krajinách sveta.

„Vieme, že zvuk v kvalite HiFi je pre vás dôležitý. Cítime to isté a sme nadšení, že v budúcnosti môžeme Premium používateľom poskytnúť zážitok zo Spotify HiFi. Zatiaľ však nemáme exaktný dátum uvedenie služby, o ktorý by sme sa mohli s vami podeliť.

Keď to bude možné, budeme vás samozrejme informovať.“

Rovnako treba uviesť, že Spotify v minulosti povedalo, že funkcia HiFi bude pre predplatiteľov dostupná za príplatok. Bude zaujímavé preto sledovať, ako na to zareagujú používatelia. Treba podotknúť, že napríklad Apple Music ponúka obdobnú službu pre predplatiteľov bez ďalších príplatkov.

Koniec koncov treba uviesť, že hoci Spotify nedodržalo čo sľúbilo, tak mlčanie okolo očakávanej funkcie určite nepomáha, ale celú situáciu skôr zhoršuje.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close