APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako zistiť, či sa vývojár aplikácie o ňu pravidelne stará? Ak nie, tak ju radšej ani nesťahujte, plynie z toho toto riziko!

Pozrite sa, ako si overiť, či sa o aplikácie vývojári pravidelne starajú. Ak nie, môže to priniesť rôzne bezpečnostné riziká.

V oficiálnych obchodoch s aplikáciami ale aj mimo nich nájdeme obrovské množstvo nastavení. Množstvo aplikácií slúži na rôzne účely a my si môžeme do nášho smartfónu nainštalovať nástroje na produktivitu, úpravu nášho zariadenia ale aj rôzne hry, či iné aplikácie. Sú však všetky z nich bezpečné a vhodné k používaniu? Skôr než si nainštalujeme nejakú aplikáciu do nášho zariadenia by sme sa mali pozrieť na to, či sa o ňu vývojári aj pravidelne starajú a nemali by sme si inštalovať žiadnu zanedbanú aplikáciu. Ako skontrolovať, či sa o aplikáciu vývojári aj starajú a prečo by sme to mali kontrolovať? Odpoveď nám prináša portál makeuseof.com.

Prečo by sme mali v smartfóne mať len často aktualizované aplikácie?

Jedným z dôvodov, prečo by sme mali svoje aplikácie v smartfóne pravidelne aktualizovať je bezpečnosť. Novšie verzie aplikácií sa oveľa lepšie chránia voči rôznym kybernetickým útokom a ďalšiemu nebezpečenstvu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo vývojári pravidelne aktualizujú svoje aplikácie a nie je to len pre nové funkcie. Aj keď aj nové funkcie by pre nás mali byť určitým lákadlom, prečo by sme si mali softvér pravidelné aktualizovať. V prípade že aplikácia však nezískava dlhú domu aktualizáciu, môže ísť o zanedbanú či opustenú aplikáciu, ktorej sa už vývojári nevenujú a v takom prípade by sme si ju nemali inštalovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšou otázkou je kompatibilita s novými verziami systému. Každý rok vychádza nová verzia Androidu, na ktorú sa musia adaptovať aj aplikácie. Ak sa však dlhodobo neaktualizujú, nemusia sa dobra prispôsobiť na novší systém, ktorý máme v smartfóne. Bez aktualizácií je však veľká pravdepodobnosť, že vývojári už neriešia ani podporu pre aplikáciu. V prípade nejakých problémov by sa nám tak mohlo stať, že by na naše sťažnosti a pripomienky nikto nereagoval.

Ako skontrolovať, či konkrétnu aplikáciu vývojári aktualizujú?

Či sa vývojári o aplikáciu aj aktívne starajú si vieme jednoducho overiť. Ak ide o aplikácie z Obchodu Play, je pre nás veľmi jednoduché si zistiť, kedy prišla posledná aktualizácia pre konkrétnu aplikáciu. A ak neviete ako na to, môžete pokojne sledovať náš návod. Overiť si to môžeme už v pár sekundách, no predísť tak môžeme dlhodobým problémom.

  • V Obchode Play vyhľadajte svoju vybranú aplikáciu
  • Klepnite na panel so šípkou kúsok pod tlačidlom inštalácie / odinštalácie / aktualizácie
  • Nižšie nájdete bližšie informácie o aplikácii

Ak je vaša aplikácia bez aktualizácie už dlhšiu dobu, teda niekoľko mesiacov či dokonca rokov, odporúčame ju odinštalovať alebo vôbec neinštalovať. Poznali ste tento postup aj predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close