AppleSpravodajstvo

Majitelia iPhonov pozor! Populárna služba na zálohu fotografií tento mesiac končí, Apple vymaže vaše fotografie!

My Photo Stream koncom tohto mesiaca končí. Ak nemáte fotografie stiahnuté v zariadení, navždy o ne prídete!

Majitelia iPhonov pozor, spoločnosť Apple informuje o zastavení služby My Photo Stream, ktorá umožňovala majiteľom Apple zariadení prístup k ich fotkám naprieč rôznymi platformami. Ak ste niečo odfotili cez iPhone. Fotku ste si mohli pozrieť na zariadeniach Mac alebo aj na Windowse.

Už od 26. júna užívatelia nemajú možnosť nahrávať nové fotografie do služby, ktorá sa má skončiť už tento mesiac, presnejšie 26. júla. Do tohto dátumu máte ešte šancu stiahnuť si fotografie, ktoré nemáte uložené v smartfóne alebo v inom zariadení. Po 26. júli služba definitívne končí a vymažú sa všetky fotografie, ktoré v nej máte uložené.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Fotografie v My Photo Stream sú už uložené na najmenej jednom zariadení, pokiaľ máte zariadenie s originálnou fotografiou. V tomto prípade nestratíte žiadne fotografie. Ak však máte fotografie, ktoré nie sú uložené na konkrétnom zariadení, potom si ich ešte pred vypnutím služby uložte, aby ste predišli ich strate,“ píše Apple.

Apple stále ponúka možnosť uložiť si fotografie alebo videá na cloud prostredníctvom služby iCloud Photos. Funguje to rovnakým spôsobom ako My Photo Stream, teda fotografie budete mať dostupné na všetkých zariadeniach Apple.

iPhone 14
Zdroj: unsplash.com (Quinn Battick)

Ukončenie populárnej služby

Služba My Photo Stream fungovala už desať rokov a medzi užívateľmi bola mimoriadne populárna. Mnohí ju využívali na jednoduchý prenos fotografií medzi zariadeniami. Zrušenie funkcie preto vyvolalo nie veľmi pozitívne ohlasy. Na sociálnych sieťach mnohí rozhodnutie Applu kritizovali, pričom niektorí užívatelia hlásili že k funkcií už prístup nemajú a prišli tak o veľa fotografií.

Ako sme už spomenuli, ak máte službu iCloud, stále máte v rukách spôsob ako si zálohovať vaše fotografie a videá. Užívatelia s predplateným iCloud+ nebudú mať problém prejsť na nový spôsob zálohovania fotografií a videí. Tí, ktorí majú len základnú verziu iCloudu, však budú čeliť komplikáciám pre nedostatok úložného miesta v základnej verzií služby.

Základná verzia iCloud ponúka 5GB voľného miesta, na ktoré uložíte približne 3,5-tisíc fotografií. Ak chcete viac miesta, za službu si budete musieť zaplatiť. iCloud však ponúka oproti My Photo Stream niekoľko výhod. My Photo Stream mazalo všetky fotografie staršie ako 30 dní, iCloud vám umožní zálohovať fotografie bez ohľadu a to aké sú staré.

Fotografie sa stále uložia lokálne do zariadenia, no už ku nim nebudete mať prístup z iného zariadenia, napríklad z iPadu alebo Macu, pokiaľ nevyužijete iCloud. Nie je úplne jasné prečo sa Apple rozhodlo zrušiť populárnu službu My Photo Stream, no pravdepodobne chce viac užívateľov dotlačiť k zaplateniu za prémiovú verziu iCloudu.

Apple užívateľov informovala o zrušení My Photo Stream aj prostredníctvom e-mailu. Ako sme už spomenuli, ak nemáte dôležité fotografie zálohované, tak sa poponáhľajte. Funkcia My Photo Stream definitívne končí 26. júla.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close