AppleSpravodajstvo

Váš iPhone vás vopred upozorní na nevhodné fotografie: Už žiadne nechcené obrázky vo vašich správach!

Už žiadne nevhodné a nevyžiadané fotografie vo vašom smartfóne. Každý iPhone s iOS 17 bude mať vstavaný filter pre tieto snímky.

Večným problémom používateľov sociálnych sietí je to, že nemajú kontrolu nad tým, aký obsah sa im zobrazuje. Niekedy nám na nástenku alebo do správ prídu nevyžiadané fotografie, ktoré nevieme žiadnym spôsobom regulovať, a preto by sa nám v ideálnom prípade mohol uplatniť nejaký filter nevhodného obsahu. S takýmto riešením teraz prichádza spoločnosť Apple, ktorá systém iOS pre iPhone vybaví filtrom nevhodného obsahu. Ako bude tento filter fungovať a čo sa nám namiesto citlivých fotografií zobrazí nám prezradil portál androidauthority.com. A vy sa na to môžete teraz pozrieť spolu s nami.

Váš iPhone vás ochráni pred citlivým obsahom

Systém iOS 17 pre smartfóny zo série iPhone sa predstavil len nedávno, no už teraz poznáme informácie o viacerých nových funkciách a taktiež kompatibilite so smartfónmi. Medzi nové funkcie patrí napríklad nový dialer či možnosť zakladania albumov v galérii aj pre našich domácich maznáčikov, nie len pre ľudí. Teraz sa však sústredíme na ďalšiu skvelú funkciu, ktorú majitelia iPhonov zaevidujú. Pôjde o možnosť cenzúry citlivého obsahu, ktorý váš smartfón rozozná vopred.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iOS 17 Apple cenzúra nevhodného obsahu
Zdroj: Apple

Aplikácie ako Správy, Facetime, AirDrop, Dialer a niektoré aplikácie tretích strán budú podporovať to, že než sa vám citlivý obrázok zobrazí, tak sa vám ukáže upozornenie. Vy si tak budete môcť vybrať, či si tie obrázky chcete aj napriek tomu pozrieť. iPhone vás takýmto spôsobom môže ochrániť pred zobrazením napríklad násilných obrázkov, nahých obrázkov či obrázkov s explicitným obsahom. Táto funkcia tak bude vedieť používateľov chrániť pred nevhodným obsahom, ktorý by nás mohol na prvý pohľad pohoršiť.

Funkcia bude dostupná aj pre aplikácie tretích strán

Ako to už býva, niektoré funkcie sú zaujímavejšie vo chvíli, keď ich podporujú aj aplikácie tretích strán. Aj váš iPhone bude môcť z tejto funkcie profitovať, no aktuálne nevieme, ktoré aplikácie prídu s podporou. Potešili by sme sa, keby sa takýto filter objavil v aplikáciách ako je Snapchat či WhatsApp, kde sa mnohí môžu stretnúť s nevhodnými a nevyžiadanými nahými fotkami či violentným obsahom. Nerátame však s tým, že aplikácie s podporou end-to-end šifrovania budú môcť využívať novú funkciu.

Podobnú funkciu by sme radi videli aj v Androidoch a budeme dúfať, že sa Google inšpiruje. Nielen iPhony totiž získavajú nevyžiadané obrázky a podobná natívna cenzúra obsahu by sa hodila mnohým. Nám teda zostáva len dúfať, že ju uvidíme v ďalších verziách operačného systému Android.

Privítali by ste takúto funkciu vo svojom smartfóne aj vy? A patríte medzi používateľov iPhone alebo Androidu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close