Spravodajstvo

Ľudia pomocou AI vykresľujú poriadne bizarnosti. Ako toto niekomu napadne?

Ľudská fantázia nepozná hraníc. Dopomáha tomu aj umelá inteligencia, ktorá kreslí na základe textového vstupu používateľa.

Umelá inteligencia, ktorá kreslí obrázky na základe textového vstupu používateľa v posledných mesiacoch doslova ovládla internet. Ľudia pomocou nej predpovedali budúcnosť, skúmali doposiaľ neobjavené veci alebo spomínali na známe osobnosti. Tým, že nástroj DALL-E mini je dostupný pre každého, vznikajú na internete denne rôzne bizarné obrázky, pri ktorých sa doslova zastavuje rozum. Pozrite sa na súhru najzaujímavejších výkvetov ľudského mozgu a umeleckých schopností umelej inteligencie.

Veľmi špecifické požiadavky

Začneme hneď zhurta. Pri týchto obrázkoch je často zarážajúce to, ako niekomu napadne súhra toľkých vecí naraz. Dokonalým príkladom je požiadavka na nakreslenie tumoru, ktorý nakupuje v supermarkete, no naštve sa, pretože sa nedajú kúpiť vajíčka. Za touto vetou museli stáť hodiny vymýšľania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Príčinou dopravných nehôd môžu byť rôzne. Poľadovica, hmla, dážď alebo hora palaciniek. Na ceste si musíme dávať pozor na všetko.

Populárny herec Dwayne Johnson, ktorý vystupuje pod prezývkou The Rock je známy svojou poctivou životosprávou. Niekto na internete mu ale doprial takzvaný cheat day a to hneď v exotickej destinácii so zaujímavými spoločníkmi.

Skladanie nábytku zo známeho švédskeho obchodu vie byť zábavou na celý deň. No aby nám pri takomto skladaní pomáhala chobotnica? Pre umelú inteligenciu nie je nič nemožné.

Známy fyzik a matematik Stephen Hawking bol známy aj svojím humorom, ktorý rozhodne neutíchal aj napriek jeho závažnej diagnóze. Aj preto by bola určite zaujímavá jeho reakcia na to, ako na fotkách preskakuje ploty a múry.

Umelá inteligencia pozná aj emoji

To, či sú emoji novým jazykom je diskutabilná otázka no jedno je jasné. Tieto znaky bohato ovláda aj umelá inteligencia, ktorá ich vie aj vykresliť. Preto obrázky nižšie určite netreba popisovať.

Pre milovníkov turistiky a spoznávania nových miest tu máme ďalšiu zaujímavosť. Niekomu totiž napadlo to, ako by mohla vyzerať hora, ktorá by sa podobala na amerického rapera Kanyeho Westa. Navštívili by ste takéto miesto?

Umelá inteligencia zrejme nemá prehľad o tom, aký vysoký je najvyšší človek na našej planéte. Jeho fotografie z drona vykreslila skutočne nereálne. Ale čo už je v tomto zozname reálne?

Aj filmoví fanúšikovia si prídu na svoje

Hrdinov z akčných filmov často nevidíme pri vykonávaní bežných úkonov, akým je napríklad aj vysávania. Niekto ale túto úlohu dal hviezde Star Wars a to priam poriadnu. Povysávať mal totiž celú púšť.

Štúdio Marvel je v posledných rokoch známe prepájaním dejov viacerých filmov. Ako by ale vyzeralo ich prepojenie s kazašským novinárom? Tu máte odpoveď.

Je vidieť, že ľudská fantázia nemá obmedzenia a umelá inteligencia tomu len napomáha. Podobne bizarné diela si viete pozrieť na Twitter účte weirddalle, alebo si viete tento nástroj vyskúšať aj sami na webe Craiyon.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close