Lacný Xiaomi príde na náš trh už čoskoro: Máme detaily ohľadom jedného z najlacnejších telefónov!

Nový smartfón od dcérskej značky Xiaomi by do Európy mohol prísť už budúci mesiac. Poznáme bližšie informácie o jeho výbave.

Redmi Note 12 5G
Zdroj: Vosveteit.sk

Čínske Xiaomi vo svojom portfóliu smartfónov ponúka lacné aj drahšie modely. Na svoje si teda prídu fanúšikovia smartfónov so špičkovými parametrami, ktorí uprednostňujú zariadenia s prémiovým fotoaparátom, výkonom či rýchlym nabíjaním. Na druhú stranu však čínsky gigant ponúka aj lacnejšie zariadenia, ktoré fanúšikom ponúka v rámci svojich dcérskych značiek. Takouto značkou je aj Redmi, ktoré nám už v najbližších týždňoch ponúkne skutočne lacný telefón aj na globálnom trhu. Komunita Xiaomiui nás informuje o existencii smartfónu s označením Redmi 12, ktorý má ašpirovať na pozíciu jedného z najlacnejších modelov na našom trhu.

Xiaomi už o pár týždňov ponúkne na trhu Redmi 12

Dcérska spoločnosť Redmi od čínskeho Xiaomi nám už tento rok ponúkla niekoľko zaujímavých telefónov aj na globálnom trhu. Séria Redmi Note 12 pritom ponúka všetko, čo potrebuje náročný, no aj menej náročný používateľ. Fanúšikovia skutočne lacných modelov pritom majú možnosť siahnuť aj po úplne lacnom Redmi A2, ktorý je jediným smartfónom spoločnosti s cenou pod hranicou 100€. Teraz ale na trh mieri telefón, ktorý sa má označovať ako Redmi 12. A čo tento smartfón ponúkne?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi Note 12
Zdroj: Vosveteit.sk

Rovnako ako jeho predchodca má vo svojej výbave ponúknuť čipset MediaTek Helio G88, ktorý stále dokáže ponúknuť dostatočný výkon aj pre lacnejšie zariadenia. Model s označením Redmi 12 má vychádzať z telefónu, ktorý Xiaomi predstavilo v roku 2021, teda Redmi 10. Dizajn smartfónu by sa ale mal mierne pozmeniť a zatiaľ nevieme, aký displej nám výrobca ponúkne. U lacnejších zariadení je zvykom, že čínsky gigant ponúka IPS LCD panely. Tu ale musíme podotknúť, že už aj lacnejšie telefóny zo série Redmi Note 12 nám priniesli AMOLED displeje, teda aj Redmi 12 by mohol siahnuť po takomto type displeja.

Vo výbave s najnovším softvérom

To, že sa Redmi 12 už čoskoro dostane na náš trh môžeme spájať s tým, že Xiaomi už vydalo aj testy pre ROM. Verzie systému sú aktuálne dostupné pre globálnu, európsku a indickú ROM, pričom sú postavené na systéme Android 13 a nadstavbe MIUI 14. Oznámenie o predstavení telefónu očakávame že výjde približne do polovice júna. Redmi 12 by teda na náš trh mohol prísť do konca budúceho mesiaca. Očakávame, že sa bližšie informácie o smartfóne dozvieme v blízkej dobe.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G
Zdroj: Vosveteit.sk

Nakoniec ale musíme spomenúť, že Redmi 12 by v porovnaní so svojím predchodcom mohol mať výraznejšie vylepšenie v oblasti nabíjania. Model Redmi 10 totiž prišiel na trh s podporou 18W nabíjania, no Xiaomi by sa pri novom telefóne mohlo výraznejšie zlepšiť. Aj tento smartfón by totiž mohol ponúknuť nabíjanie s výkonom 33W. Cena telefónu by sa nakoniec mohla pohybovať do úrovne 200€.

Kúpili by ste si takýto lacný telefón od Xiaomi? Alebo si skôr potrpíte na lepšiu výbavu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre