Xiaomi predstavilo sériu Redmi Note 12 aj pre globálny trh: Tri nové smartfóny si vás získajú pomerom cena/výkon

Séria Redmi Note 12 prichádza do Európy v zložení troch smartfónov. Novinky zaujmú náročných aj úsporných používateľov.

Redmi Note 12 launch
Zdroj: Vosveteit.sk

Čínska spoločnosť Xiaomi nám už tento rok stihla priniesť na trh nové modely z vlajkovej série, no na lacnejšie zariadenia sme doteraz čakali. Dcérska spoločnosť Redmi nám pritom prináša trojicu nových zariadení, ktorý vyplývajú z čínskych modelov. Tie sa v rámci Číny stihli predstaviť už v októbri, no teraz prichádzajú aj na náš trh a veríme, že oslovia náročnejších aj menej náročných používateľov. Novinky sú skutočne pre každého a ak vás zaujíma o ktoré modely ide, tak sa rozprávame o sérii Redmi Note 12. Ich výbava je tento rok skutočne zaujímavá, no čo nás zaujalo je pomer cena/výkon, ktorý viacerých z vás teraz určite poteší. Pozrite sa na tieto modely spolu s nami.

Základný model ponúka 4G aj 5G verziu

Najdostupnejším modelom série je bezpochyby Redmi Note 12. Základný smartfón vo svojej výbave ponúka čipset Snapdragon 685 a zaujme aj ďalšími vlastnosťami. Medzi ne zaradíme 120 Hz AMOLED displej s veľkosťou 6.67″ a FHD+ rozlíšením. Fanúšikov mobilnej fotografie poteší aj prítomnosť 50 mpx hlavného snímača kamery, ktorý dopĺňa 8 mpx ultraširokouhlý a 2 mpx makro snímač. Selfie kamera je v tomto prípade 13-megapixelová. O výdrž zariadenia sa postará 5000 mAh batéria s podporou 33 W nabíjania. Telefónu ďalej nechýba 3.5 mm jack, podpora pre microSD karty či atraktívna cena.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi Note 12
Zdroj: Vosveteit.sk

Redmi Note 12 v 4G verzii si budete môcť kúpiť už za 199€ v prípade pamäťovej konfigurácie 4+64 GB. Cena pre verziu 4+128 GB je na úrovni 219€. V prípade kúpy smartfónu v dátumoch medzi 24. marcom a 10. aprílom budete môcť využiť zľavu 25€ na obe pamäťové konfigurácie.

Redmi Note 12 5G
Zdroj: Vosveteit.sk

V ponuke bude aj 5G verzia smartfónu, ktorá sa bude líšiť najmä kamerou a výkonom. Redmi note 12 5G namiesto Snapdragonu 685 ponúkne Snapdragon 4 Gen 1 a v prípade kamery sa nestretneme s 50-megapixelovým ale s 48-megapixelovým širokouhlým snímačom. Ostatné špecifikácie zostávajú nezmenené. Cena modelu v pamäťovej konfigurácii 4+128 GB bude na úrovni 299€, no rovnako môžete využiť zľavu. Tá bude v tomto prípade vo výške 40€, smartfón vás teda výjde len na 259€.

Redmi Note 12 Pro 5G prináša výkon, no aj skvelú výbavu

Najlepšie vybavený model série sa od tých základných líši vo viacerých ohľadoch. O výkon sa totiž stará čipset MediaTek Dimensity 1080, no nájdu sa tu aj iné zmeny. V prípade displeja sa stretávame so 6.67″ Flow AMOLED displejom so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Fotoaparát si zakladá na 50-megapixelovom hlavnom snímači, ktorým je Sony IMX766. Tento snímač môžeme aktuálne nájsť aj v drahších modeloch ako Xiaomi 12 či Xiaomi 13 Lite. Dopĺňa ho 8 mpx ultraširokouhlý a 2 mpx makro snímač. Selfie kamera má zasa 16 megapixelov.

Redmi Note 12 Pro 5G
Zdroj: Vosveteit.sk

5000 mAh batériu môžeme u modelu Redmi Note 12 Pro 5G nabiť aj 67 W adaptérom, keďže podporuje turbo nabíjanie. Zariadeniu ďalej pochválime aj duálne reproduktory či podporu pre Dolby Atmos, no nechýba mu ani už spomínaný 3.5 mm jack. Model sa bude predávať vo verzii 6+128 GB za cenu 379€. Ak by ste však chceli ušetriť, v dňoch od 24. marca do 10. apríla platí zvýhodnená cena vo výške 339€.

Ktorý zo smartfónov sa vám pozdáva najviac? Je to lacný Redmi Note 12 v 4G / 5G verzii či vylepšená Pro verzia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre