Ktorú streamovaciu platformu obľubujú Slováci najviac? Pozrite sa, čo ukazujú dáta, výsledok vás prekvapí!

Na Slovensku dominuje Netflix, ale ako sa darí jeho konkurencií? Pozrite sa na čerstvé dáta.

Zdroj: bigshot01 / Shutterstock.com

Mnohí z nás, keď prídu večer po práci či zo školy domov, tak si chcú oddýchnuť a siahnu po ovládači, aby si zapli svoj obľúbený seriál alebo si pozreli film. Čoraz populárnejšie sú ale streamovacie platformy namiesto klasických televízií. A to hlavne z dôvodu, že si môžeme vybrať obsah, ktorý nás zaujíma a samozrejme, vyhneme sa aj všade prítomnej reklame.

Asi nikoho neprekvapí, že najpopulárnejšou streamovaciou platformou v našich končinách je Netflix. Ten sa stal synonymom prehrávania online obsahu a to nielen u nás, ale celosvetovo. Rozmýšľali ste ale, ako sa darí u nás ďalším obdobným službám? Práve na túto otázku prináša odpoveď známa platforma justwatch.org.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Trhový podiel streamovacích platforiem na Slovensku

Platforma sa pozrela na takzvané SVOD služby v našom regióne. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o spôsob, ako poskytnúť predplatiteľom neobmedzený prístup k video obsahu výmenou za pravidelný poplatok. Inými slovami, pozrela sa na platformy ako Netflix, Skyshowtime, Voyo a ďalšie, ako sa im darí za posledný kvartál minulého roka.

Nebudeme vás dlho napínať a poďme sa rovno pozrieť na výsledky. Ako z textu vyššie vyplýva, tak lídrom je Netflix. Trhovou dvojkou služba je Prime Video, potom nasleduje HBO Max, VOYO a Disney+. Potrebné trhové podiely lídrov na našom trhu, si môžete pozrieť na grafe nižšie vrátane toho, ako im zákazníci pribúdali, resp. ubúdali.

„Streamovací giganti Netflix a Amazon Prime Video kraľujú rebríčkom streamingu a zaberajú miesta 2x väčšie ako Voyo a Disney+ dohromady. AppleTV+ sa snaží udržať krok na trhu, keďže za celý rok získala iba 4%. V roku 2023 bol Disney+ na vrchole s +3% nárastom podielu na trhu, po ktorom nasledovali Voyo a Netflix, ktoré obe získali +1%. Naopak, AppleTV+ utrpel stratu -1 %, zatiaľ čo Amazon Prime Video a HBO Max si udržali svoje podiely celý rok.“, približuje pohyby trhových podielov JustWatch.

streamovacie platformy trhovy podiel slovensko
Zdroj: Justwatch.org

Dáta vyššie, ktoré odzrkadľujú trhový podiel streamovacích platforiem, sú platné ku koncu minulého roka.

Ako skončila vaša služba a odzrkadľujú výsledky vyššie podľa vás kvalitu obsahu, ktorú ponúkajú jednotlivé platformy na trhu? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre