APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Instagram prináša novú platformu pre komunikáciu, budeme ju vedieť využiť aj my?

Nová sociálna sieť, ktorú prináša na trh Instagram, zatiaľ bude mať obmedzenia. V Európe si teda ešte na jej uvedenie počkáme.

Spoločnosť Meta dnes stojí za viacerými populárnymi komunikačnými platformami ako je Facebook, Instagram či WhatsApp. Známa spoločnosť pod vedením Marka Zuckerberga teda ponúka široké portfólio sietí, ktoré majú rôzne spôsoby využitia. Jeden by si už povedal, že sociálnych sietí na trhu je už dosť, no napriek tomu sa môžu nájsť stále nové. A práve za jednou takouto bude stáť aj Instagram, ktorý má ponúknuť nie novú funkciu, no rovno celú komunikačnú platformu. Získať má pomenovanie Threads a konkurovať má veľkej sociálnej sieti. Ako táto služba bude fungovať a kedy ju budeme vedieť využiť aj my? Bližšie informácie nám prináša portál androidauthority.com.

Instagram prinesie prepojenú službu Threads

O službe Threads sme počuli už dávnejšie, keď sme sa dozvedeli, že Instagram chce priniesť novú komunikačnú platformu. Tá má konkurovať sieti Twitter, pričom po rôznych problémoch a kauzách spojených s Twitterom chce Meta využiť svoju šancu. Okrem iného ponúkne aj používateľom Instagramu veľkú výhodu, keďže registráciou na Instagrame získajú automaticky prístup aj do Threads. Ponechať si pritom môžu aj svoje používateľské meno a využívať tie isté prihlasovacie údaje.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Facebook Instagram WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk

Threads má fungovať rovnako ako Twitter, pričom očakávame, že získa aj nejaké to prepojenie so službou ako Instagram či Facebook. Okrem toho sa však stretneme s lepším spôsobom kontroly zdieľania príspevkov. Twitter je známy tým, že ho používatelia využívajú aj k zdieľaniu obsahu, ktorý by sa v rámci Facebooku alebo Instagramu neudržal. Môže ísť o násilné prejavy alebo vulgarizmy, ktoré Twitter kontroluje menej. Threads od Instagramu však má byť bezpečnejšou verziou takejto služby.

Služba však od Európskej únie príde neskôr

Instagram údajne chcel počkať s predstavením služby Threads až do septembra. Keďže ale Twitter znemožnil používateľom sledovať príspevky bez používateľského profilu a rovnako obmedzil, koľko príspevkov si za jeden deň môžeme pozrieť, Threads prichádza na trh skôr. Viaceré krajiny budú môcť službu využiť už od 6.7. 16:00 nášho času, pričom pred predstavením na stránke služby nájdeme odpočítavanie pred začiatkom spustenia služby.

Facebook a Instagram_Europska unia
Zdroj: wikimedia.org, Vosveteit.sk

Podľa našich zdrojov sa však využívanie novej platformy od Instagramu v Európe oneskorí. Dôvodom má byť nespĺňanie bezpečnostných regulácií zo strany spoločnosti Meta a taktiež problém s nedávno predstaveným zákonom Digital Markets Act. Meta totiž patrí do skupiny veľkých spoločností, ktorá by nemala zvýhodňovať svoje služby medzi sebou. Už len to, že s jedným profilom pre Instagram budeme môcť využívať aj Threads, tento zákon porušuje. Novú službu by sme v rámci EÚ mali vedieť využiť neskôr, pričom sa rozpráva o pôvodne uvádzanom septembri.

Využili by ste novú platformu od Instagramu? Alebo vás takýto spôsob komunikácie neláka? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close