APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Twitter zavádza kontroverznú zmenu: Sociálna sieť vás bude nútiť založiť si účet. Takto to chce dosiahnuť!

Príspevky v rámci siete Twitter si už nepozrieme bez registrácie a prihlásenia. Zmenu registrujeme aj na Slovensku.

Sociálna sieť Twitter si prešla v posledných mesiacoch viacerými zmenami. Po tom, čo prešla do vlastníctva známeho podnikateľa Elona Muska na seba strhla veľkú pozornosť. Musk tak začal s veľkými prevratmi v rámci siete keď nechal používateľov hlasovať o tom, či má odblokovať účet Donaldovi Trumpovi. Okrem toho zrušil klasické overenie profilov a modré odznaky k menu vie získať každý, kto si predplatí prémiový plán. Teraz sa však stretávame s ďalšou zmenou, ktorá nepoteší mnohých ľudí. Zdá sa, že Twitter chce donútiť ľudí, aby si vytvorili konto na tejto sociálnej sieti. Odteraz totiž nie je možné prezerať si príspevky bez prihlásenia, informuje portál androidauthority.com.

Twitter povoľoval sledovať príspevky aj bez prihlásenia

Aj vy ste si možno niekedy prezerali príspevky na Twitteri bez toho, aby ste sa prihlásili. Viaceré sociálne siete povoľujú túto možnosť, pričom niektoré len v obmedzenom režime. Príspevky na Twitteri však boli voľne dostupné aj verejnosti, ktorá nemala založený účet, resp. ak ste sa neprihlásili do prehliadača, tak ste si mohli voľne prezerať príspevky. Tomu je však koniec. Po novom sa budete musieť prihlásiť či si vytvoriť konto, aby ste si mohli pozrieť, čo je na Twitteri nové. Twitter túto zmenu zaviedol bez upozornenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Twitter príspevky bez prihlásenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Takto bude po novom vyzerať stránka Twitteru ak sa pokúsite pozrieť si príspevok bez prihlásenia. Twitter vám zahlási, že sa vyskytla chyba, no ani po opätovnom načítaní vám príspevok nezobrazí. K zobrazeniu akéhokoľvek príspevku sa teda musíte prihlásiť a ak nemáte používateľské konto, musíte si ho vytvoriť. Je pravdepodobné, že si sociálna sieť takýmto spôsobom snaží získať nových používateľov. Sledovanie príspevkov bez profilu totiž bolo pre mnohých atraktívne, keďže jediným obmedzením pre nich bolo to, že na príspevky nemohli reagovať.

Ide o chybu alebo zámer zo strany Twitteru?

Sociálna sieť už v minulosti evidovala viaceré chyby a je možné, že táto zmena nebola úmyselná. Môže ísť len o chybu zo strany Twitteru, ktorá by sa neskôr napravila. Aktuálne však problém evidujú viaceré krajiny vrátane nás na Slovensku. O tom, či ide o zámernú zmenu alebo chybu sa pravdepodobne dozvieme neskôr. Budeme si teda musieť počkať na oficiálne vyjadrenie, ktoré Twitter zatiaľ nepriniesol.

twitter Elon Musk
Zdroj: kovop / Shutterstock.com

Ak by však Twitter túto zmenu zaviedol zámerne, mohlo by ísť o boj proti konkurencii. Pre viaceré zmeny, ktoré nastali pod vedením Elona Muska, sa viacerí používatelia rozhodli prejsť na alternatívne platformy ako je Mastodon alebo Bluesky. Sociálna sieť by sa tak mala snažiť opäť prilákať ľudí k sebe, keďže pokles používateľov bol v posledných mesiacoch výraznejší.

Patríte medzi používateľov Twitteru aj vy? Alebo sledujete príspevky aj bez prihlásenia a registrácie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close