Huawei sa vracia: Poznáme dátum predstavenia novej vlajkovej lode spoločnosti!

Modelový rad Huawei P60 príde už o pár dní a prinesie hneď niekoľko telefónov. Pozrite sa, kedy predstavenie prebehne.

Huawei smartfon
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns) (CC BY 2.0)

Čínska spoločnosť Huawei sa po uvalení sankcií zo strany USA pomaly vytratila z trhu. Po zákaze využívania amerických technológií a obmedzeniu Google služieb jednoducho stratila všetko, čo bežný používateľ na našom trhu vyžadoval. V konečnom dôsledku sa tak obmedzil počet telefónov, ktoré sa na trh dostali a zdalo sa, že do prémiového segmentu sa bývalý gigant už nedostane. Portál gizchina.com nás však teraz informuje o tom, že v priebehu najbližších týždňov spoločnosť predstaví novú vlajkovú loď, čo oznámili aj prostredníctvom oficiálneho plagátu k predstaveniu. Kedy sa novinka ukáže na trhu a čo všetko ponúkne? To si teraz prezradíme spoločne!

Séria Huawei P60 konečne prichádza!

Modelový rad Huawei P býval v minulosti vlajkovou sériou spoločnosti, ktorá prinášala mnohé inovácie, no aj skvelú výbavu. Posledná generácia tejto série prišla ešte v roku 2021, minulý rok teda nová generácia vlajkových lodí neprišla a namiesto nej sa ukázali modely zo série Mate 50. Teraz sa však konečne dočkáme zariadení zo série P60, ktoré by mali priniesť mnoho vylepšení a prísť by mohli v zložení dvoch modelov. Modely P60 a P60 Pro by mohol doplniť aj nový skladateľný Mate X3, o ktorom zatiaľ veľa informácií nemáme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei P60 launch plagát
Zdroj: gizchina.com

Nové zariadenia zo série Huawei P60 spolu so skladateľným Mate X3 majú oficiálne prísť už 23. marca rovnako, ako modely od konkurenčného Redmi. Predstavenie má prebehnúť o 7:30 nášho času a nie je známe či sa niekde bude dať sledovať online. V každom prípade bude pravdepodobne celé prebiehať v čínštine a veľa by sme mu neporozumeli. A čo všetko nové zariadenia série ponúknu? Aj to si teraz prezradíme.

Výbava prinesie vylepšenia oproti staršej generácii

Vlajkové modely od spoločnosti Huawei sa zvyčajne zameriavali na kvalitné snímky kamery, pričom ani teraz tomu nemá byť inak. V prípade série P60 však pôjde o prvé zariadenia po dlhej dobe, ktoré neponúknu šošovky od spoločnosti Leica, ktoré už tento rok stihlo priniesť konkurenčné Xiaomi. Huawei si teda bude musieť poradiť sám, no možno nás nakoniec prekvapí a prinesie inú zaujímavú spoluprácu. Okrem toho zatiaľ ani nevieme, aký čipset bude novinky poháňať, no s najväčšou pravdepodobnosťou budú limitované len na 4G pripojenie.

Huawei P50 Pro kamerovy modul
Zdroj: Huawei

V prípade využívania Google služieb sa zatiaľ nič nemení. Séria Huawei P60 ako aj skladateľný Mate X3 nebudú podporovať aplikácie od spoločnosti Google a rovnako prídu s operačným systémom HarmonyOS. Ten sa v poslednej dobe pomerne slušne rozširuje a začína sa stávať čoraz silnejším hráčom na trhu. Nakoniec musíme spomenúť to, že už čoskoro predstavené modely na globálny trh možno neprídu. Výrobca zatiaľ nič nepotvrdil, no nakoľko je aj plagát v čínštine, novinky by sa mohli limitovať len pre čínsky trh.

Očakávate predstavenie nových smartfónov zo série Huawei P60? A akú výbavu u nich čakáte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre