HuaweiSpravodajstvo

Plánuje Huawei návrat na trh so smartfónmi? Model Huawei P60 sa objavil v známej platforme!

Modelový rad Huawei P60 by mal prísť v najbližších týždňoch. Prvý model sa objavil v benchmarkovej platforme a odhalil časť výbavy.

Bývalý technologický gigant Huawei to má na trhu ťažké. Čínska spoločnosť sa v priebehu posledných rokov stretla s viacerými sankciami, ktoré výrazne ovplyvnili ich výrobu zariadení a aj zisky spoločnosti. Po posledných informáciách o ďalších sankciách zo strany USA to už vyzeralo, že sa čínska spoločnosť už nepreberie a ďalšie smartfóny na trhu nepredstaví. Teraz sa ale v platforme Geekbench objavil nový model, ktorý by podľa portálu mysmartprice.com mohol byť práve Huawei P60. Čo však fanúšikov môže zaraziť je jeho výbava, ktorá sa výrazne odlišuje od tej, na ktorú sme v sérii Huawei P zvyknutí. Čo tak tento model má priniesť a kedy ho spoločnosť plánuje predstaviť? Pozrite sa na to spolu s nami.

Séria Huawei P60 by mohla prísť v blízkej dobe

Aj napriek sankciám a rôznym problémom, ktoré momentálne musí čínsky Huawei riešiť, by sme v blízkej dobe mali vidieť na trhu novú sériu zariadení. Má ňou byť práve séria Huawei P60, ktorá by mala pozostávať z dvoch modelov. Základný model by mala doplniť jeho Pro verzia, pričom práve základný Huawei P60 sa mal práve teraz objaviť v platforme Geekbench. A aj keď výrobca zatiaľ nespomenul nič o plánovanom predstavení, úniky poukazujú na marec 2023 ako čas, kedy sa nová vlajková séria predstaví.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei P40 Pro_detail na hlanu kameru
Zdroj: Vosveteit.sk

V platforme Geekbench sa tak objavil model, ktorý má kódové označenie MNA-AL00 a odhaľuje aj základné informácie o svojej výbave. Keď sme ale spomenuli, že pôjde o vlajkovú sériu, Huawei tentokrát nemá vsadiť na prémiové komponenty. Podľa platformy Geekbench totiž Huawei P60 príde s čipsetom Snapdragon 778G, ktorý môžeme v súčasnosti vidieť vo vyššej strednej triede zariadení. Po uvalení sankcií tak pravdepodobne čínsky výrobca odíde z prémiového segmentu aj keď zatiaľ nevieme, či neponúkne aj Pro verzia modelu. Základný model však medzi vlajkové lode patriť podľa všetkého nebude.

8GB RAM aj operačný systém Android

V rámci Geekbenchu sa údajný model Huawei P60 objavil vo verzii s 8GB pamäte RAM. Informácie o inej pamäťovej konfigurácii zatiaľ nemáme, no rátame s tým, že minimálna verzia interného úložiska by mala mať 128GB. Ďalšie informácie z únikov poukazujú na AMOLED displej a o Pro verzii zasa vieme, že by mala získať tri snímače kamery. S pomocou Leicy však už nerátajme, nakoľko tá už spolupracuje s konkurenčným Xiaomi.

Huawei kamera leica
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns)

Zaujímavý je však aj výber operačného systému. Nové modely od spoločnosti Huawei zvyčajne prichádzajú s vlastným operačným systémom, ktorým je HarmonyOS. Zdá sa ale, že čínsky výrobca plánuje model dodať aj do Európy, kde dominuje Android. Podľa platformy Geekbench totiž Huawei P60 má prísť s operačným systémom Android 13. Ten má doplniť vlastná nadstavba, v tomto prípade pôjde pravdepodobne o EMUI.

Čo poviete na takúto výbavu očakávaného modelu od Huawei? Kúpili by ste si ho? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close