SpravodajstvoXiaomi

Koľko budú stáť vlajkové modely zo série Xiaomi 13? Najnovší únik naznačuje vyššie ceny!

Modelový rad Xiaomi 13 príde do Európy s vyššími cenami ako minuloročné telefóny. Pozrite si, o koľko si za vlajkové lode tento rok priplatíme.

Začiatok roka sa už tradične spája s novými smartfónmi, ktoré sa radia medzi to najvýkonnejšie, čo výrobcovia predstavia. Svoje vlajkové lode len nedávno predstavil juhokórejský Samsung, ktorý prekvapil 200-megapixelovým hlavným snímačom kamery aj špeciálnou verziou Snapdragonu 8 Gen 2, ktorý príde aj do Európy. Teraz sa však môžeme sústrediť aj na prichádzajúce vlajkové lode od konkurenčného Xiaomi. Tento čínsky gigant svoje vrcholné modely stihol predstaviť už v rámci Číny, takže výbava pre nás nebude žiadnym prekvapením. Známy zdroj na sociálnej sieti Twitter nám teraz prezradil, koľko budú stáť pripravované modely zo série Xiaomi 13 v Európe. Okrem toho sa dozvedáme aj predpokladaný dátum začiatku predaja nových telefónov.

Modelový rad Xiaomi 13 nebude lacnou záležitosťou

Vlajkové smartfóny dnes už nestoja 500€, no zvyčajne vieme zaplatiť až dvojnásobok tejto sumy. Už minulý rok predstavené modely zo série Xiaomi 12 dokázali šplhať k míľniku 1000€ svojou cenou a Pro verzia dokázala túto hranicu po predstavení ešte o pár desiatok eur prekročiť. Tento rok sa zdá, že tomu nebude inak. Novinky zo série Xiaomi 13 majú byť podľa posledného úniku v Európe ešte drahšie, ako tomu bolo minulý rok. A nie je sa čomu čudovať, spoločnosť opäť nasadila tie najkvalitnejšie súčiastky, aké boli k dispozícii. Používatelia sa navyše môžu tešiť na zariadenia, ktoré vznikli zo spolupráce so spoločnosťou Leica.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovší únik cien platí pre Francúzsko, pričom ceny by mali byť rovnaké aj v ďalších európskych krajinách. Ako ste si pravdepodobne všimli, Základný model by mal prísť na trh s cenou na úrovni 999€ pre verziu s 256GB interného úložiska. Minuloročný Xiaomi 12 stál o 100€ menej, teda na trh prišiel s cenou 899€. Vylepšený Xiaomi 13 Pro však svojou cenou prekvapil, nakoľko v porovnaní s jeho predchodcom má svoju cenu navýšiť až o 200€. Starší Xiaomi 12 Pro totiž stál 1099€ pri predstavení, no novinka má získať cenu až na úrovni 1299€. A to pri verzii s 256GB interného úložiska.

Unikol aj predpokladaný dátum začiatku predaja

Okrem cien telefónov je pre nás zatiaľ celkom neznáme to, kedy modely prídu na náš trh. Očakávame, že Xiaomi sa rozhodne svoje vlajkové lode predstaviť počas konferencie Mobile World Congress. Tá má prebiehať od 27. februára do 2. marca v španielskej Barcelone. A tento únik nám to len potvrdzuje, nakoľko by novinky mali prísť do predaja už 8. marca. Čas predobjednávok by sa ešte mal len špecifikovať, no očakávame, že začnú tesne po tom, čo sa novinky zo série Xiaomi 13 predstavia pre Európu.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Séria Xiaomi 13 má zatiaľ pozostávať len z týchto dvoch modelov, pričom ponúknu prémiový Snapdragon 8 Gen 2 a ďalšie nové technológie. Na odľahčený Xiaomi 13 Lite či vrcholný model s prívlastkom Ultra však zatiaľ budeme musieť počkať. S najväčšou pravdepodobnosťou totiž do Európy prídu až v priebehu apríla.

Pozdávajú sa vám ceny modelov zo série Xiaomi 13? Alebo by ste si ich predstavili ešte o niečo nižšie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close