Filmy a seriálySpravodajstvo

Griselda je Escobar v ženskom tele. Netflix znova trafil klinec po hlavičke. Tento seriál musíte vidieť!

Griselda vyšla na platforme Netflix už 25. januára a tento drsný príbeh by ste si nemali nechať ujsť.

Žiara neónov a nikdy nekončiace párty. Miami na prelome 70. a 80. rokov bolo niečo, čo musel človek jednoducho zažiť, no nenechajte sa oklamať, pod pestrou fasádou a priateľskými úsmevmi sa rodilo niečo veľmi, veľmi prehnité. 

Z filmov alebo seriálov určite viete, že nočnému životu v Miami v tomto období dominovali drogy a zločinecké organizácie. Uprostred všetkého tohto chaosu stála “Čierna vdova”, žena menom Griselda Blanco, ktorú mnohí prezívali aj “Kokaínová Krstná mama”. Práve o tejto drogovej barónke je aj nová miniséria Netflixu, ktorá odštartovala ešte 25. januára a cez ktorú máte aj vy šancu pozrieť sa na fascinujúcu a desivú cestu, ktorou si Griselda prešla.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa niektorých svedectiev bola Griselda súčasťou jedného z najkrutejších drogových dílerov v histórii Medellínskeho kartelu a svojimi aktivitami v Miami na prelome 70. a 80. rokov výrazne pomohla v činnosti tejto zločineckej organizácie. Ak sa vám slovné spojenie Medellínsky kartel zdá povedomé, tušíte správne. Túto zločineckú organizáciu pomáhal založiť neslávne známy Pablo Escobar.  

Medellínsky kartel zažil svoj boom práve koncom 70. rokov, kedy začal pašovať primárne kokaín do Spojených štátov. To priamo viedlo ku kokaínovej explózii v USA a drogovej vojne v Miami. Griselda Blanco prišla z rodnej zeme Medellínskeho kartelu, Kolumbie, do Miami s ničím a podarilo sa jej vybudovať drogové impérium. Za seriálom stojí rovnaký tím, ktorý vám priniesol aj strhujúci seriál Narcos a rovnako skvelé pokračovanie Narcos: Mexico. 

Šarmantná, krutá, smrtiaca…

Lenže kto je vlastne Griselda? V prvom rade bola oddanou matkou, no nenechajte sa tým zmiasť. Griselda Blanco bola známa nielen vďaka svojmu obrovskému šarmu, no aj rovnakej, ak nie väčšej, dávke krutosti. Rozhodne nešlo o ženu, s ktorou by ste sa v tej dobe chceli zahrávať. Seriál zachytáva jej začiatky a to, ako sa cez úsilie a krv dopracovala k svojmu titulu Krstnej matky alebo Čiernej vdovy.  

Nejdeme už ale viac prezrádzať. Ako sme spomenuli na začiatku, Griselda už vyšla na Netflixe 25. januára, čiže ak vás zaujímajú príbehy z prostredia drogových kingpinov, gangstrov a mafiánov, do sledovania sa môžete pustiť kľudne aj tento večer. Mnohí minisériu chvália s tým, že ide o naozaj kruté vystihnutie osobnosti tejto drogovej barónky, z ktorého vám prejde mráz po chrbte.  

Samozrejme že seriál si berie nejaké slobody, keďže nejde o dokument. Hoci nemôžeme hovoriť o úplne presnej rekonštrukcii historických udalostí, aj podľa recenzii na IMDB môžeme povedať, že ak ste fanúšikom seriálu Narcos, Griseldu si nesmiete nechať ujsť. Drogovú barónku stvárňuje fenomenálna Sofía Vergara, ktorá podala naozaj silný herecký výkon.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close