APLIKÁCIE A HRYNávody

5 Gmail trikov, ktoré vám zjednodušia život. Takmer nikto ich nepozná!

Pozrite sa na 5 funkcií Gmailu, ktoré vám dokážu zjednodušiť prácu s e-mailovým klientom a rozšíria vaše možnosti, čo môžete s ním robiť.

Gmail je v súčasnosti najpoužívanejším e-mailovým klientom. Dôvodov prečo, je hneď viacero. A to hlavne, že ponúka pomerne veľký úložný priestor bezodplatne. No okrem toho, sa môže pochváliť aj viacerými pokročilými funkciami, ktoré konkurencií chýbajú. Mnohé z nich sú ale dobre schované a my si nižšie ukážeme niektoré z nich, ktoré sa oplatí poznať.

Tieto Gmail funkcie neprehliadajte

Potiahnutím prsta prepnete jeden účet na druhý

Ak používate v smartfóne viac ako jeden Gmail účet, tak tento trik vám ušetrí niekoľko kliknutí. Keď sa chcete prepnúť z jedného účtu na druhý, tak musíte kliknúť na ikonu vášho profilu a následne sa prikliknúť na ďalší účet. Vedeli ste ale, že sa to dá aj jednoduchšie? Stačí po ikone vášho profilu len prejsť smerom z hora dole alebo opačne. Následne dôjde k prepnutiu vášho účtu na druhý.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nekonečné množstvo e-mailových adries

Pravdepodobne to asi netušíte, ale vo vašom Gmail účte máte nekonečné množstvo e-mailových adries, ktoré môžete použiť. Napríklad, ak vaša e-mailová adresa vyzerá ako meno.priezvisko(@)gmail.com, tak za „meno.priezvisko“ môžete pridať znak plus a ľubovoľný text. Napríklad meno.priezvisko+facebook(@)gmail.com. Ak vám niekto pošle na túto adresu správu, tak vám príde do hlavnej schránky pričom uvidíte, že vám ju odosielateľ poslal na adresu s prídavkom. Môžete sa týmto spôsobom napríklad registrovať do rôznych služieb, kde už máte účet a chcete tam mať ďalší bez toho, aby ste si vytvárali nový e-mail. Prípadne, môžete takto zistiť, ktoré služby predali vašu e-mailovú adresu ďalej, ak vám príde na takto upravený e-mail reklama z inej služby.

Posielajte miznúce správy

Pravdepodobne ste už niekedy poslali miznúcu správu vo WhatsApp či inej aplikácii. Vedeli ste ale, že rovnakú funkciu ponúka aj Gmail? Môžete tak spraviť potom, ako kliknete na tri bodky v pravom hornom rohu a následne zvolíte možnosť Dôverný režim.

doverny-rezim-mobil-1
Zdroj: vosveteit.sk

Aplikácia vám následne ukáže nastavenie, kde môžete nastaviť čas, kedy má prísť k odstráneniu správy. V rámci týchto nastavení môžete taktiež nastaviť aj heslo na odomknutie správy.

Akcia po potiahnutí prsta na správe e-mailu

Ďalšou a málo používanou funkciou je, že pomocou potiahnutia prsta na e-maily, ho môžete odstrániť, prípadne archivovať. Túto funkciu si je ale potrebné povoliť. Urobiť tak môžete potom, ako kliknete  na tri zvislé čiary v ľavom rohu a otvoríte si Nastavenia aplikácie. Následne z ponuky vyberte možnosť Všeobecné a potom zrolujte k možnosti Akcia po potiahnutí. Tam si môžete nakonfigurovať, čo chcete spraviť potom, ako potiahnete e-mail z jednej strany do druhej.

Gmail akcia po potiahnuti prsta
Zdroj: Vosveteit.sk

Pridajte si e-mail do Google úloh

Mnohí z nás používajú rôzne aplikácie na to, aby sme si zapísali nadchádzajúce úlohy. Často kopírujeme tieto veci do rôznych služieb, kde ich následne spravujeme. Vedeli ste ale, že cez ikonu troch bodiek vedľa ikon archivovania, odstránenia či označenia správy ako neprečítanej, si ho môžete pridať do aplikácie Úlohy jedným klikom, aby ste na správu neskôr nezabudli.

Poznáte aj vy nejaké iné funkcie aplikácie Gmail, ktoré stoja za spomenutie? Dajte nám ich vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close