APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google vypne aplikáciu pre podcasty. Tie sa presunú do druhej služby: Kedy sa dostane ku nám?

Spoločnosť Google končí so svojou menej populárnou aplikáciou na podcasty a všetko presune na jednu platformu. Kedy sa tak stane aj u nás?

Ak niekam cestujeme, alebo si len chceme vyplniť dlhú chvíľu, čoraz častejšie siahame po podcastoch, ktoré môžu byť nielen zábavné, ale aj náučné.

Podcasty ako médium získali popularitu nielen na Spotify, ale aj iných platformách, napríklad YouTube, ktorý sa rozhodol do svojej aplikácie YouTube Music implementovať možnosť sledovať, alebo počúvať rozličné podcasty. Dobrou správou je, že na to nepotrebujete platený účet YouTube Premium.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto funkcia je zatiaľ dostupná len na území Spojených štátov, no YouTube plánuje sprístupniť v aplikácií YouTube Music podcasty celosvetovo do konca tohto roka. Celkovo spoločnosť v nasledujúcom roku investuje viac do technológií, ktoré by posunuli vytváranie a počúvanie podcastov na novú úroveň.  

Zatiaľ užívatelia budú môcť využívať napríklad prepínanie medzi audio a video podcastmi. Postupom času Google prestane vyvíjať platformu Google Podcasts a viac sa začne venovať YouTube verzii. V tomto duchu Google pomôže užívateľom aplikácie Google Podcasts prejsť na YouTube platformu. Z prieskumov už teraz vyplýva, že užívatelia používali častejšie aplikáciu YouTube Music. 

Google počká, aby sa tvorcovia mohli prispôsobiť

Spoločnosť Google nezačne so zmenami hneď, aby dala dostatok času tvorcom obsahu presunúť sa na novú platformu. V nasledujúcich dňoch a týždňoch spoločnosť Google získa potrebnú spätnú väzbu na to, aby bol prechod z Google Podcasts na YouTube Music čo najjednoduchší. Následne vytvoria migračné nástroje, ktoré tvorcom umožnia jednoducho preniesť svoju tvorbu na platformu YouTube Music. Keď Google ukončí vývoj týchto nástrojov, poskytne ich tvorcom obsahu spolu s návodom, ako tieto nástroje fungujú. 

“Vieme, že tento presun si vyžaduje čas. Naše snahy nám však umožnia vytvoriť úžasný produkt a jednu platformu, ktorá odmeňuje tvorcov obsahu a umelcov, pričom fanúšikom prináša najlepšie zážitky. Zároveň upozorňujeme, že zatiaľ sa nič nemení. Užívatelia môžu stále využívať YouTube, YouTube Music a Google Podcasts po starom. Chceme byť ale transparentní a v budúcnosti jasne komunikovať akékoľvek zmeny,” píše Google. 

Prieskumy ukázali, že na podcasty využíva službu YouTube Music 23% užívateľov, oproti 4% užívateľov na platforme Google Podcasts. V tomto smere je logické, že sa spoločnosť Google rozhodla investovať do populárnejšej platformy. Zatiaľ nie je známe, kedy táto funkcia príde aj ku nám, no ako Google naznačil, do konca roka chce mať novú podcastovú platformu v aplikácii YouTube Music spustenú globálne. 

Ako užívateľ možno už čoskoro získate možnosť ako pohodlnejšie počúvať svojich obľúbených tvorcov, napríklad pri dlhej ceste autom alebo vlakom. Podcasty sú však populárne aj preto, lebo si ich môžete pustiť do pozadia, napríklad pri práci alebo pri upratovaní. YouTube sa stále drží ako jedna z najpopulárnejších služieb a Google Podcasts možno rozdeľovali tvorcovskú základňu. Otázka je, ako sa k tejto zmene postavia tvorcovia, ktorí doteraz pracovali len s Google Podcasts.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close