YouTube testuje novú funkciu, ako vyhľadať neznámu pesničku. Ak vám melódia utkvela v pamäti, tak ste vyhrali!

YouTube testuje nový spôsob, ako môžete vyhľadať neznámu pesničku.

YouTube titulka
Zdroj: Luca Lorenzelli / shutterstock.com

Pravdepodobne ste sa ocitli v situácii, že ste počuli pesničku, ktorá sa vám zapáčila a krátko na to ste vytiahli smartfón a zapli ste si aplikáciu ako Shazam, aby ste zistili, čo je to za song. Po pár sekundách, ako ste nechali počúvať telefón skladbu, tak vám aplikácia ukázala jej autora. Mimochodom, podobnú funkcionalitu ponúka aj aplikácia Google.

Niekedy ale nemusíte stihnúť vytiahnuť smartfón z vrecka nohavíc včas, aby ste stihli rozpoznať autora a názov pesničky pomocou aplikácie. Prípadne, môže byť naokolo vás hluk, ktorý znemožňuje jej dohľadanie. Potom vám nezostávalo nič iné, ako len hádať názov pesničky podľa slov, ktoré v nej odzneli, alebo počkať si, kým ju nebudete počuť znova. No YouTube chce s týmto skoncovať. Pracuje na novej funkcii, ktorá by to mohla zmeniť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google testuje novinku, ako rozpoznať pesničku

Google najnovšie testuje funkciu, ktorá by vám mohla pomôcť rozpoznať pesničku a to dokonca aj v situácii, kedy už dohrala. No má to jeden háčik. Budete musieť poznať jej melódiu. Ak tú si zapamätáte, tak vám ju bude stačiť len „vyhmkať“ do vyhľadávania v aplikácii YouTube.

Na stránke spoločnosti sa v súvislosti s touto funkciou píše:

„Experimentujeme s možnosťou, aby ľudia mohli vyhľadávať skladbu na YouTube tak, že si zabzučia alebo nahrajú skladbu, ktorá sa práve prehráva.“, vysvetľuje princíp fungovania tohto nástroja Google.

Ak vás napadlo, že idete funkciu hneď teraz skúsiť, tak vás budeme musieť sklamať. Spoločnosť ďalej dodala, že funkcia je aktuálne dostupnou pre obmedzený počet používateľov, ktorí môžu túto novinku aktívne testovať.

„Ak ste v experimente, môžete prepnúť z hlasového vyhľadávania YouTube na novú funkciu vyhľadávania skladieb a hmkať si alebo nahrať skladbu, ktorú hľadáte, aspoň na 3 alebo viac sekúnd, aby bolo možné skladbu identifikovať. Po identifikácii skladby budete presmerovaní na relevantný oficiálny hudobný obsah, videá vytvorené používateľmi a/alebo krátke videá s vyhľadávanou skladbou v aplikácii YouTube.“, približuje fungovanie funkcie Google.

No ako sme už vyššie naznačili, tak funkcia je aktuálne dostupnou len pre malú skupinu ľudí na celom svete, ktorí používajú YouTube na ich Android smartfóne. To, či ste medzi nimi, zistíte potom, ako keď kliknete na ikonu lupy v aplikácii a ak vám pribudla možnosť prepnutia vyhľadávania, tak ju môžete veselo testovať. V inom prípade si budete musieť počkať, kým ju Google sprístupni pre širšie publikum.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre