APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete pomocou smartfónu zistiť názov práve prehrávanej skladby

Pomocou týchto aplikácií môžete zistiť názov práve prehrávanej hudby

Určite to poznáte, niekde sedíte a z cudzích reproduktorov hraje hudba, ktorá Vás chytili za srdce a Vy by ste si ju radi uložili, prípadne aspoň zistili, kto je jej autorom. Vskutku je to jednoduchšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. S pomocou smartfónov, ktoré  neustále nosíme v našich vreckách je to celkom jednoduché. Postačí Vám k tomu len vhodná aplikácia.

Rozpoznanie hudby je hračkou

Všetko čo k tomu potrebujete je vhodná aplikácia. Tých existuje viacero, ale tými najšikovnejšími, ktoré vyčnievajú nad ostatnými, sú Shazam, prípadne ‎SoundHound, ktoré sú dostupné zadarmo, a to ako v Google Play, tak aj v obchode pre telefóny spoločnosti Apple.

Shazam: Music Discovery
Shazam: Music Discovery
Developer: Unknown
Price: Free
‎Shazam
‎Shazam
Developer: Apple
Price: Free
SoundHound - Music Discovery & Lyrics
SoundHound - Music Discovery & Lyrics
‎SoundHound
‎SoundHound
Developer: SoundHound, Inc.
Price: Free

Aplikácie fungujú na veľmi jednoduchom princípe. Stačí otvoriť aplikáciu (napríklad Shazam), priložiť smartfón k reproduktoru alebo do jeho blízkosti, a následne kliknete len na logo aplikácie. Po tom prebehne vyhľadanie pesničky.

Okrem iného aplikácia funguje aj v režime bez pripojenia k internetu, kedy nahrá krátky zvukový záznam, pomocou ktorého neskôr po pripojení sa k internetu vyhľadá autora pesničky.

Všetky takto vyhľadané skladby následne môžete zdieľať, prípadne si ich odoslať na e-mail alebo pozrieť si históriu vyhľadávaní.

 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close