APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Spotify zvyšuje ceny predplatného: Toto sú nové ceny určené pre Slovensko!

Predplatné pre Spotify sa zvyšuje a nové ceny neobídu ani Slovensko. Pozrite sa, koľko si mesačne priplatíte za počúvanie hudby.

Streamovaciu platformu pre hudbu a podcasty Spotify pravdepodobne nemusíme nikomu predstavovať. Táto služba je na trhu už od roku 2008 a za ten čas si stihla vybudovať pomerne slušnú používateľskú základňu. Z oficiálnej správy služby vyplýva, že prémiový plán dnes využíva viac ako 200 miliónov používateľov, pričom ďalší si užívajú službu bez poplatku s obmedzenými funkciami a reklamami. Keďže však skvalitňovanie služieb aj niečo stojí a Spotify sa na trhu drží s pomerne nízkou cenou v porovnaní s konkurenciou, všetci sme mohli čakať, že príde zvýšenie ceny predplatného. Začínajúc dnešným dňom sa vyššie ceny budú týkať aj Slovenska a ako budú vyzerať si teraz prezradíme v našom článku.

Spotify zvyšuje cenu základného predplatného aj plánu pre dvoch

Ak patríte medzi používateľov služby Spotify, tak pravdepodobne viete, že v prípade prémiového predplatného máme na výber z troch plánov. Jeden z nich je rodinný, ktorý dokáže pokryť až 6 samostatných účtov. Cena tohto predplatného je na úrovni 10.99€ a jediný tento plán nebude evidovať zvýšenie ceny. Individuálny plán a tiež plán s názvom Duo pre dve osoby však zvýšenie ceny pocítia, keďže používatelia si mierne priplatia. Pri pláne Duo to bude celkovo o 1€, teda namiesto 7.99€ mesačne si zaplatíme 8.99€. Poplatok sa teda zvýši o 50 centov za jeden účet.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zvýšenie cien Spotify
Zdroj: Spotify

O 50 centov za účet si však priplatíme aj pri základnom individuálnom pláne. Za ten sme doteraz platili 5.99€ na mesiac, no od dnešného dňa bude cena vyššia, a to vo výške 6.49€. Toto zvýšenie ceny nie je také nepríjemné, ako ste možno očakávali. Až vám však najbližšie odíde z účtu platba za Spotify, tak sa nečudujte, že vám odišlo o 50 centov viac. Streamovacia služba bude predplatiteľov informovať e-mailom, pričom informácie zverejnila aj na svojom webe.

Predplatné pre študentov na našom trhu stále nebude

Streamovacia platforma Spotify na viacerých trhoch ponúka aj možnosť predplatenia si plánu pre študentov, ktorý je pochopiteľne lacnejší. Aj tento plán si prechádza zmenou ceny na viacerých trhoch, no na Slovensku ho zatiaľ očakávať nemáme. Ani so zmenou cenníka teda neprichádza plán, ktorý by dokázal študentom ušetriť nejaké to euro, pričom napríklad v susednej Českej republike sa tento plán nachádza. Využiť ho môžu aj študenti, ktorí v susednej krajine len študujú. A mimochodom, ceny pre Českú republiku by sa zvyšovať nemali, keďže streamovacia platforma o tom neinformuje.

Zvýšenie cien predplatného pre Spotify sa bude týkať aj ďalších krajín ako je Rakúsko, Kanada, Dánsko, Francúzsko, Spojené Kráľovstvo, Portugalsko, USA či Slovinsko. Krajín je však oveľa viac a ak využívate predplatné, ktoré sa neeviduje na Slovensku, svoju krajinu si môžete overiť práve na stránke Spotify.

Predplácate si prémiový plán pre Spotify? A ako sa vám pozdávajú nové ceny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close