Google uvoľnil pre testerov Chrome 91. Pozrite sa, na čo sa môžeme v dohľadnej dobe tešiť

Google uvoľňuje pre BETA testerov prehliadač Chrome vo verzii 91.

Internetovy prehliadac chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo Google Chrome

Google nedávno uvoľnil novú verzia prehliadača Chrome 91, ktorá je aktuálne dostupnou pre prvých BETA testerov. Testová verzia prehliadača nám dáva ako taký pohľad na nové funkcie, ktoré budú pravdepodobne neskôr dostupnými v komerčne dostupnej verzii aplikácie.

Chrome 91 prinesie radu noviniek

Jednou z funkcií, ktorá sa objavila v novej verzii prehliadača a zároveň ktorú bezpochyby ocenia mnohí používatelia, je rozšírenie funkcie Ctrl+C a Ctrl+V. V rámci vývojárskych nastavení sa objavila funkcia „Clipboard filenames“, ktorá podľa popisuje umožňuje používateľom pripojiť súbory napríklad do prílohy e-mailu bez toho, aby využili funkciu „Drag and Drop“. Teda len za pomoci klávesových skratiek. Funkciu predtým, ako môžete začať používať, tak je potrebné aktivovať prostredníctvom experimentálnych funkcií chrome://flags.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Chrome_clipboard funkcia
Zdroj: Vosveteit/Printescreen

Táto funkcia je k dispozícii v Chrome Beta 91 pre Mac, Windows, Linux, Chrome OS a Android.

Medzi novinkami sa objavili aj aktualizované prvky ovládania pre ovládacie prvky formulára UX, ktoré boli vytvorené v spolupráci so spoločnosťou Microsoft. Podľa publikovaných správ, nové UX má ponúknuť lepšiu prístupnosť k jednotlivým prvkom ovládania v kombinácii s lepšími skúsenosťami s ovládaním. Na obrázkoch nižšie môžete vidieť rozdiel medzi starým a novým rozhraním pre ovládacie prvky formulára.

Chrome_nove prvky ovladania
via xda-developers

„Ovládacie prvky formulára majú nový, svieži vzhľad s lepšou dostupnosťou a podporou dotykov.“ píše Google.

Google v rámci publikovaného blogu k novej verzii prehliadača ďalej prezrádza, že aplikácia WebXR načítava údaje iným spôsobom, ako tomu bolo doposiaľ. Vďaka tomu dochádza k šetreniu výpočtovej sily. Ďalej hovorí o tom, že sú automaticky prednastavené takzvané „battery-savings Meta Tag“ ako zapnuté. Ide o značky, ktoré by sa mali v ideálnom prípade nachádzať na webových stránkach, ktoré umožňujú zariadeniam so slabým stavom batérie odložiť načítanie rôzneho obsahu. Napríklad videí, zredukovať počet obnovení fps obrazovky a podobne. Cieľom tejto funkcie je, čo najviac predĺžiť životnosť batérie.

Okrem iného Google vylepšuje aj funkciu vyhľadávania obsahu na stránkach. Aktuálne umožňuje používateľom na stránke vyhľadať len viditeľný text, to by sa však malo príchodom novej verzie prehliadača zmeniť. Ten totiž umožní vyhľadať aj schovaný text, ktorý je napríklad skrytý v rozbaľovacej ponuke.

„Efektom je, že používateľ je schopný pomocou vyhľadávacej stránky alebo navigácie odkazov nájsť obsah v zbalených sekciách – čo v súčasnosti nie je možné.“ píše Google.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre