Funkcia miznúcich správ vo WhatsAppe dostane nové nastavenie, ktoré mnohí uvítajú

Používatelia dostanú k dispozícii možnosť skrátenia 7-dňového intervalu, počas ktorého sú správy dostupnými.

WhatsApp miznuce spravy (1)
Zdroj: Vosveteit, similarpng

Služba WhatsApp patrí aktuálne medzi najpopulárnejšie komunikačné platformy na svete. Ale aj napriek tomu, že služba je nesmierne populárnou, tak mnoho používateľov nevie o viacerých funkciách, ktorými aplikácia disponuje. Jednou z nich sú napríklad miznúce správy. Táto funkcia má však niekoľko neduhov. Jedným z nich je vcelku dlhá 7-dňová lehota, počas ktorej sú správy dostupné. WhatsApp aktuálne neumožňuje túto lehoty skrátiť, čím čiastočne táto funkcia stráca na významne.

Najnovšie portál WABetaInfo upozorňuje, že vývojári aplikácie začali testovať nové možnosti, ako skrátiť tento čas, počas ktorého sú správy dostupnými.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Z týždňa na jeden deň

Portál konkrétne upozorňuje na to, že WhatsApp testuje skrátenie tejto 7-dňovej lehoty, počas ktorej sú správy dostupnými, na jeden deň, teda 24-hodín.

V praxi to bude znamenať, že ak odošle používateľ v tomto režime správu, napríklad o 14:00, tak k odstráneniu dôjde o rovných 24-hodín, teda na ďalší v rovnakom čase. Dobrou správou zároveň je, že služba nenahradí 7-dňoví interval, ale táto možnosť bude doplnená o ďalšie nastavenie.

WhatsApp miznuce spravy
Zdroj: wabetainfo

Aktuálne však nevieme presne povedať, kedy táto nová lehota bude v aplikácií prítomnou v komerčne dostupnej verzii aplikácie. V každom prípade však pevne veríme, že služba túto funkciu výberu času, kedy má nastať odstránenie správy, implementuje čo najskôr.

Mimochodom, rovnako sa očakáva, že WhatsApp v dohľadnej dobe zavedie funkciu, ktorá umožní zapnúť funkciu miznúcich správ aj pri odosielaní fotografií.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre