Google Správy dostanú 7 nových funkcií. Pozrite sa, čo nového objavíte čoskoro v aplikácii

Spoločnosť Google informuje, že už miliarda ľudí aktívne využíva RCS správy a prispôsobí sa im aj Apple. Spolu s tým predstavuje aj nové funkcie.

RCS Google spravy
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo RCS správy (koláž)

Spoločnosť Google už roky pracuje na zvýšení bezpečnostného štandardu pre posielanie správ. SMS stále možno považovať za technológiu, ktorá má v našom svete dôležité zastúpenie, no bezpečnosť tohto systému každým rokom klesá.  

SMS štandard vznikol v 90. rokoch minulého storočia, v dobe kedy neboli kyberhrozby až také vážne ako dnes. Aj vtedy obsahoval kritické medzery ako dnes, no kyberzločinci nemali v rukách toľko nástrojov, ako majú dnes, ktoré môžu zneužiť. Google preto navrhol RCS štandard, teda Rich Communication Services, ktorý by tieto medzery rieši.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najväčšou výhodou RCS správ je šifrovanie, ktoré bežné SMS nemajú. V praxi to znamená, že tretia strana nemôže zachytiť vašu komunikáciu a prečítať si správu, ktorú ste dostali alebo poslali. Mimo to však RCS správy ponúkajú všetky četovacie vymoženosti, na ktoré ste zvyknutí z Messengera, WhatsAppu alebo iných populárnych aplikácií.

Na našom portáli sme už písali o tom ako RCS správy aktivovať a aj aké výhody z toho ako užívateľ dostanete. Spoločnosť Google však do tohto štandardu prináša nové vymoženosti, aby oslávila mimoriadne významný míľnik. Cez Google Správy už používa RCS viac ako miliarda užívateľov mesačne. 

“Sme vďační našim partnerom a hlavne našim užívateľom, ktorí podporujú a používajú RCS štandard už niekoľko rokov. Mimo Google Správ existuje niekoľko klientov, ktoré RCS štandard ponúkajú a sme mimoriadne radi aj za to, že pred dvoma týždňami spoločnosť Apple oznámila, že podporí RCS štandard,” píše Google.  

Spoločnosť Apple tvorila výraznú prekážku v snahe globálneho nahradenia SMS správ za RCS štandard. Mnohé spoločnosti totiž súhlasili s RCS, no Apple so svojim iOS “kopala na vlastnom piesočku”, čo je koniec koncov pre ňu typické. Apple používali vlastný štandard iMessage, ktorý je síce veľmi podobný RCS, no ak chceli komunikovať Androidy s iPhonmi, museli prejsť na menej bezpečné SMS. To sa ale nedávno zmenilo a Apple dal prísľub, že v nasledujúcom roku, bude podporovať RCS.

Na oslavu dôležitého míľniku Google prináša sedem nových funkcií, ktoré obohatia RCS správy.  

Photomoji 

Prvou novinkou je takzvané “photomoji”, teda funkcia umožňujúca užívateľom vytvoriť svoje vlastné emoji z obľúbených fotografií. Túto funkciu možno poznáte práve z iPhonov, alebo vybraných Android modelov. Na základe umelej inteligencie aplikácia vystrihne z fotografie hlavný objekt, či už ide o vašu tvár, obľúbené zvieratko alebo iné. Tento vystrihnutý objekt môžete následne používať ako vlastnú emoji.  

Google prináša do Správ 7 nových funkcií
Zdroj: Google

Voice Moods 

Posielanie hlasových správ je pre niekoho prirodzenejšie ako písanie. Google po novom pridá možnosť “okoreniť” vaše hlasovky. Nová funkcia vám umožní zvoliť si jeden z filtrov pre hlasové správy, ktoré reprezentujú určitú náladu. Pozadie hlasovky sa tak zmení vo farbách vašej nálady. Môžete tak lepšie dať najavo, ako sa práve cítite. Popri tom Google zlepší aj kvalitu nahrávania hlasu. 

Google prináša do Správ 7 nových funkcií
Zdroj: Google

Efekty obrazovky 

Stačí napísať jednoduché správy ako “ľúbim ťa”, “vonku sneží”, alebo ďalšie z 15 skrytých slov, ktoré Google zakomponuje do aplikácie Správy. Každé zo skrytých slov vytvorí na obrazovke efekt, ktorý príjemcu určite príjemne prekvapí.  

Google prináša do Správ 7 nových funkcií
Zdroj: Google

Prispôsobenie farieb 

Google Správy dostanú aj možnosť zvoliť si nové pozadie pre konverzácie a četové bublinky. Farebne si tak môžete odlíšiť vaše kontakty, vďaka čomu sa už nepomýlite pri písaní nesprávnej osobe.  

Google prináša do Správ 7 nových funkcií
Zdroj: Google

Efekty reakcií 

RCS správy už dlhšie ponúkali možnosť reagovať na správu rovnako, ako cez iné četovacie platformy. Tentokrát však Google implementuje ďalšie efekty, ktoré sa zobrazia, ak na správu reagujete. Aj táto funkcia slúži primárne na oživenie četov s vašimi blízkymi.  

Animované emoji 

Emoji sa dnes už stali jazykom samým o sebe. Vyjadrujeme cez ne celé myšlienky, našim slovám dávame rôzne kontexty a majú milióny ďalších využití. Po novom každé emoji dostane svoju animáciu, ktorá ešte zdôrazní to, ako sa v daný moment cítite.  

Profily 

Poslednou novinkou je mimoriadne praktická funkcia. V Google Správach si po novom môžete vytvoriť svoj profil, s vlastným menom a profilovou fotografiou. Profily vám umožnia prispôsobiť si ako sa iným ukážete v správach. Zároveň vám pomôžu identifikovať osobu, ktorá vám poslala správu, no nemáte ju uloženú v kontaktoch. Po novom tak neuvidíte len neznáme telefónne číslo, no profilovú fotografiu človeka a jeho meno.  

Google prináša do Správ 7 nových funkcií
Zdroj: Google

Nové funkcie sú momentálne testované v beta programe aplikácie Google Správy, no už čoskoro sa dostanú aj do riadnej verzie.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre