Google priniesol do Androidu 9 nových funkcií. Pozrite sa, ako sa vám zmení smartfón

Google prináša 9 noviniek do Androidu, ktoré vylepšia operačný systém a produkty Google niekoľkými rôznymi spôsobmi. Určite potešia aj vás.

Android smartfon titulka
Zdroj: Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com

Spoločnosť Google vydala niekoľko nových funkcií pre Android zariadenia, ktoré sú zamerané primárne na produktivitu. Funkcie sa dotknú nielen smartfónov, ale aj tabletov a automobilov kompatibilných s platformou Android Auto.  

Čo teda Google užívateľom prináša? Nižšie sa pozrieme na 9 nových funkcií, ktoré už spoločnosť Google vydala a ktoré v nasledujúcich dňoch uvidíte aj vo vašich zariadeniach. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Android smartfóny dostali nové funkcie

Lepšie sústredenie sa na cestu 

Platforma Android Auto umožňuje užívateľom využívať mnohé užitočné funkcie počas šoférovania, no niektoré stále vyžadovali, aby sme pozornosť odpútali z cesty a sústredili sa na chvíľu na obrazovku. Každý vodič vie, že aj za sekundu-dve nepozornosti sa môže nehoda stať.  

Android preto prinesie funkciu, ktorá vám zhrnie prijaté správy a dovolí vám na ne rýchlo odpovedať stlačením tlačidla. Oceniť ju môžete hlavne, ak niekam cestujete na oslavu alebo rodinnú stretávku a ako to býva zvykom, veľa vecí ešte musí človek riešiť počas cesty. Pomocou jedného tlačidla viete na správu nielen reagovať, ale aj poslať predpokladaný čas príchodu alebo začať hovor.  

AI generované popisy obrázkov 

Ak máte problémy so zrakom, pravdepodobne oceníte túto funkciu, ktorá vám popíše akýkoľvek obrázok pomocou AI vygenerovaného hlasu.  

Viac informácií v Google Mapách  

Spoločnosť Google zlepšuje aj funkciu aplikácie Google Lens v Mapách, ktorá vám umožnila zapnúť fotoaparát a namierením objektívu na budovu zistiť nielen prevádzku, ale aj rôzne informácie o nej, ako napríklad recenzie, otváracie doby a iné. Spoločnosť Google dáva užívateľom po novom jednoduchší prístup k týmto informáciám. Ak chcete, prostredníctvom funkcie TalkBack vám smartfón povie všetky relevantné informácie.  

Google Mapy dostanú umelú inteligenciu
Zdroj: Bing Image Creator, Pixabay (Tumisu), Úprava: Vosveteit.sk

Intuitívnejšie poznámky v Google Dokumentoch 

Ak pracujete často s aplikáciou Google Dokumenty, táto nová funkcia vás určite poteší. Po novom už môžete vytvoriť ručne písané poznámky. Tie môžete napísať rukou alebo perom a Google Dokumenty vám ponúknu niekoľko rôznych pier a farieb na zvýraznenie vašich poznámok.  

Prepínanie výstupu hudby v Spotify 

Aplikácia YouTube Music už užívateľom dovoľuje vybrať si, odkiaľ má hrať hudba. Nemusíte ju počúvať len cez smartfón, no jednoducho si môžete nastaviť, aby sa prehrávala z Bluetooth reproduktora, počítača, slúchadiel alebo smart televízie. Podobná funkcia sa už dostáva aj na Spotify.  

Všetky fitnes dáta budú na jednom mieste 

Spoločnosť Google prerobila aplikáciu Fitbit tak, aby ste v nej našli všetky dôležité údaje z nositeľných zariadení a fitnes aplikácií. Všetky relevantné informácie nájdete na jednej karte a na úvodnej obrazovke vám aplikácia zobrazí spoločné dáta ohľadom toho koľko ste odcvičili, spálili kalórií a iné.  

One Plus Band_fitness naramok_2
Zdroj: OnePlus

Vstupenky, členské karty a iné v smart hodinkách 

Majitelia smart hodiniek Wear OS môžu po novom získať z hodiniek prístup k cestovným lístkom, vernostným kartičkám, vstupenkám a členským kartám priamo zo zápästia. Nové funkcie vám zároveň dovolia schovať údaje ktoré nepotrebujete a potom si ich opäť zobraziť.  

Navigácia priamo zo smart hodiniek  

Ak sme niekde v cudzom meste, navigácia sa stane nevyhnutnou. Nemusíte však chodiť všade s mobilom v ruke a každému dať najavo, že nemáte predstavu, kde ste a kam idete. Smart hodinky so softvérom Wear OS dokážu po novom zobraziť základné inštrukcie z Google Máp. Jednoduchý kompas vám ukáže, kde máte ísť a aplikácia vám dokonca ukáže aj odchody MHD alebo iných spojov.  

Umelá inteligencia priamo v Google Správach 

Už tento týždeň Google implementuje svoj najnovší AI model Gemini priamo do aplikácie Google Správy. Hoci zatiaľ model funguje len v angličtine, môžete si pomocou umelej inteligencie nechať poradiť, napísať správu alebo si s ňou len tak početovať.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre