APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google pre Slovákov sprístupnil novú možnosť reagovania na prijaté správy cez Gmail! Pozrite sa, kde ju nájdete a ako funguje!

Google sprístupnil funkciu reakcií cez emoji na prijaté správy v aplikácii Gmail. Pozrite sa, kde nájdete túto novú možnosť a ako funguje.

Gmail v súčasnosti patrí medzi najrozšírenejšie e-mailové služby vôbec. Používame ho ako za prácou, tak aj na súkromné účely.

Väčšina z nás pri komunikácii cez e-mail najčastejšie reaguje na správu tým, že na ňu odpíše rovnako e-mailom, prípadne napíše adresátovi cez funkciu chatu. Ale po novom, používateľom pribudla nová možnosť, ako môžeme reagovať na prijatú správu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Emoji sú jazykom samým o sebe a aj napriek tomu, že častokrát mylne chápeme význam niektorých symbolov, tak tie základné chápeme všetci rovnako. Práve tieto emoji pridal Google do aplikácie Gmail, pomocou ktorých môžeme najnovšie reagovať na prijatú správu.

Gmail pridal funkciu reakcie na správu cez emoji

Funkcia reakcií na emoji je hneď vedľa odosielateľa správy a možnosti preposlania správy ďalej, ako môžete vidieť nižšie na snímke obrazovky. Funguje skutočne jednoducho. Poďme sa na ňu nižšie pozrieť.

Gmail funkciu reakcie na spravy cez emoji_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Stačí kliknúť na znak smaklíka a následne sa vám zobrazí ponuka s viacerými tváričkami. Ak by vám bolo ale málo, tak cez tlačidlo „+“ môžete reagovať aj inými symbolmi, ako sú v základnej ponuke. Dostupné sú stovky emoji.

Gmail funkciu reakcie na spravy cez emoji_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako upozornenie na správu cez funkciu emoji uvidí druhá strana?

Potom, ako si vyberiete emoji, ktorým chcete reagovať a kliknete na neho, tak druhá strana dostane upozornenie, že ste reagovali pomocou jedného zo symbolov na správu. Toto upozornenie uvidí nielen v notifikačnej lište smartfónu, ale aj v tele e-mailu, ako môžete vidieť nižšie na druhej snímke obrazovky.

Nie ale vždy uvidíte reakciu. Existujú výnimky, kedy funkcia nefunguje

Túto funkciu Google oznámil pre Gmail ešte v minulom roku, ale až teraz sa dostala k nám. Zároveň treba spomenúť, že používatelia ju môžu používať aj v skupinových e-mailoch do 20 členov. Existujú ale aj určite obmedzenia, kedy funkcia nie je dostupnou. A to napríklad v situácií, ak ste len v skrytej kópii e-mailu a nie ste priamo adresátom. Rovnako treba povedať, že funkcia nie je dostupnou pre používateľov, ktorí k Gmailu pristupujú cez inú aplikáciu, ako je natívna aplikácie služby. Prípadne, keď máte  pracovný alebo školský účet.

V prípade, ak funkciu ešte neevidujete, tak by sa to malo čoskoro zmeniť. V ideálnom prípade si skontrolujte dostupnosť aktualizácie Gmailu v Google Play. Ak máte aktuálne verziu aplikácie, tak počkajte, funkciu reakcií cez emoji, by ste mali obdržať čo nevidieť. Môže to byť otázka najbližších hodín, nanajvýš dní.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close